Automobilka Tesla prý byla v době evakuace obyvatel Floridy kontaktována jistým majitelem jejich elektromobilu s tím, že pro cestu do nejbližší bezpečné zóny mu chybí asi 50 km dojezdu. Tesla se proto rozhodla jemu i dalším rezidentům zasažené oblasti na dálku zvýšit kapacitu baterií, aby mohli ničivému hurikánu ujet pryč.

Navýšení kapacity baterií a tedy konečného dojezdu bylo provedeno u Modelu S a Modelu X ve variantách 60 a 60D, tedy u vozů s bateriemi o celkové kapacitě 75 kWh.

Ford EcoSport.
Ford začne v Česku prodávat model EcoSport. Malý crossover dorazí začátkem roku

Právě tyto varianty s označením 60 však byly dříve nejlevnějšími modely a jejich baterie byly záměrně softwarově limitovány na pouhých 60 kWh, i když fyzickou kapacitu měly větší. Tesla se proto rozhodla u těchto vozů odemknout kompletní kapacitu baterií a majitelům na Floridě tak přidala dalších 15 kWh.

Normálně bylo toto navýšení možné za příplatek u koupě nového vozu. Díky tomu se původní dojezd variant 60 a 60D zvýšil z udávaných 338 kilometrů na přibližně 402 kilometrů.

Floridští majitelé elektromobilů tak byli potěšení, když v této nezáviděníhodné situaci zjistili, že jejich vozy ukazují dojezd o 64 km větší a baterie mají kapacitu jako u dražších modelů. Poněkud klidněji tak mohli opustit své domovy, které budou s největší pravděpodobností zasaženy hurikánem.