Jistý Brit jménem Walter Arnold byl v roce 1896 mezi prvními šťastlivci, kteří vlastnili tehdejší vrchol motorizované dopravy, tedy spalovacím motorem poháněný kočár značky Arnold Benz.

Dokonce byl mezi prvními lidmi, kteří měli licenci k prodeji těchto kočárů.

V tu dobu již existovalo pár silničních zákonů, které řidičům určovaly, jak se mají při řízení chovat. Rychlostní limit byl tehdy stanoven na 3 km/h a vůz musel být doprovázen pěšky dalším člověkem, který po celou dobu jízdy před vozidlem mával červeným praporem.

Čtěte také: Kolik peněz vydělávají rychlostní radary? Tyhle částky vás ohromí

A právě zmíněný Walter Arnold byl později označen za úplně prvního pokutovaného "piráta silnic" a kočár Arnold Benz se tak stal vůbec prvním autem, které překročilo státem nařízený rychlostní limit.

Arnold "letěl" rychlostí 13 km/h

Arnold totiž v lednu roku 1896 ve městečku Kent "letěl" se svým vozidlem rychlostí 13 km/h. A navíc ho nedoprovázel žádný pěší s praporkem. Bohužel pro něj si ho všiml jistý policista, který se jal automobil pronásledovat. Na kole.

Arnold ale dobrovolně zastavil. A vyfasoval tak první pokutu (údajně 5 šilinků, což odpovídá zhruba dnešním 800 Kč) za překročení povolené rychlosti.

Mělo to však i pozitivní dopad. Na základě tohoto přestupku se totiž později navýšil rychlostní limit na 23 km/h a také se upustilo od nutnosti doprovodu vozidla na silnici.

Čtěte také: Porsche vyrobilo už milion exemplářů 911. Víte, kolik jich pořád jezdí?

Tato historická událost se následně dokonce slavila závodem, ve kterém Arnold obdržel zlatou medaili. Závod se dnes proměnil v přehlídku vozů vyrobených před rokem 1905. Jezdí se mezi Londýnem a Brightonem.

Walterův kočár Arnold Benz bude vystaven v září na události Concours of Elegance 2017 v Hamptonském paláci v Londýně.