Letní bouřky s nadprůměrnými vodními srážkami už letos ukázaly svoji sílu. A lze očekávat, že v průběhu letošních prázdnin mohou přívalové deště ještě udeřit. Vodnímu živlu se nelze vyhnout, je ale možné si svůj majetek proti němu pojistit. A lidé by neměli pamatovat jen na svoje obydlí. Voda jim může zničit i motorová vozidla.

„Ideální ochranou auta proti řádění živlů, například vodě, je havarijní pojištění. Povinné ručení se totiž na takové případy nevztahuje,“ upozornila Renata Čapková, mluvčí České podnikatelské pojišťovny. „Havarijní pojištění jde ale ještě dále. Vozidlo finančně ochrání také proti škodám, které způsobí sám motorista a auto je chráněno také pro případ jeho krádeže,“ dodala Renata Čapková.

Pokud se totiž voda dostane do výšky horní hrany dveří – zatopí celý interiér a hlavně hnací jednotku (motor), s velkou pravděpodobností je pak celé auto na odpis. A když motorista nemá vozidlo proti takovému riziku pojištěno, může pak už jen přemýšlet, co s bezcenným vrakem provede. Své dokážou napáchat také kroupy. (rš)