Mnohem kvalitnější vzduch než dosud budou moci dýchat lidé cestující v modelech značky Hyundai, které budou vybaveny novým systémem čištění vzduchu přicházejícího do kabiny. Nová technologie využívá vyspělou filtraci, která dokáže zachytávat jemné částice před vstupem do interiéru a nadále vzduch v interiéru čistí po celou dobu jízdy. 

Současně existující systémy čištění vzduchu fungují pouze po určitou dobu, a poté se vypnou bez ohledu na aktuální kvalitu vzduchu v interiéru. Nový systém chytrého čištění vzduchu proto nepřetržitě sleduje kvalitu vzduchu uvnitř vozu, a pokud kvalita vzduchu klesne na „uspokojivou“ úroveň, aktivuje čisticí funkci. Proces čištění zůstává aktivní, dokud kvalita vzduchu nedosáhne „excelentní“ úrovně. Dokonce i za situace, kdy je kvalita venkovního vzduchu „špatná“, dokáže systém vyčistit vzduch na „excelentní“ kvalitu téměř okamžitě.

KIA Ceed crossover
Na Slovensku budou dělat čtvrtý typ Ceedu. Do prodeje přijde ještě letos

Cestující navíc mohou sledovat kvalitu vzduchu v interiéru na displeji multimediálního systému. Kvalitu vzduchu vizuálně indikuje digitální 16sloupcový graf, který zobrazuje změny v reálném čase. Naměřené hodnoty jsou klasifikovány podle standardů korejské organizace pro ochranu životního prostředí KECO (Korea Environmental Corporation), které rozlišují čtyři úrovně kvality vzduchu na základě množství jemných částic, a to excelentní, dobrou, uspokojivou a špatnou.

Hyundai navíc zkonstruoval integrovaný laserový senzor, který zaručuje odolnost a spolehlivost systému. Obvykle používané senzory mohou být časem nespolehlivé, protože jemné částice se mohou postupně hromadit na měřicích plochách. Výzkumný a vývojový tým koncernu Hyundai Motor Group tento problém odstranil inovativní konstrukcí na základě laseru. 

Nový systém čištění vzduchu v interiéru je kombinován s vyspělými filtry vzduchu o vysoké účinnosti, které zvyšují podíl zachycených jemných částic z 94 % na 99 %. Nový filtrační systém navíc disponuje funkcí odstraňování zápachu pomocí aktivního uhlí a pro podporu čisticího procesu může automaticky uzavřít okna vozu.