V ulici se jménem V oblouku v Průhonicích u Prahy, kde původně býval autosalon značek Jaguar a Land Rover, vzniklo nyní vůbec první Tesla centrum pro Českou republiku. Tato americká značka tak podle tiskové zprávy začíná svoji novou éru a vychází vstříc požadavkům rostoucího tuzemského trhu.

V areálu se nachází jak místo pro vystavení aktuálních modelů, tak také servis a předávací prostor.

Současně s tím Tesla informovala, že na našem území zprovoznila další tři lokality se svými Superchargery. Nacházejí se v Lovosicích, Plzni a Kamenném Újezdě (jižně od Českých Budějovic). Celkem jich nyní v Česku funguje již sedm a je na nich umístěno 48 dobíjecích stojanů.

Teslu Model 3 jsme vzali na projížďku do Českého středohoří
Test sdílené Tesly Model 3. Na silnicích v Českém středohoří přesvědčila

Prakticky souběžně se v továrně značky v americkém Fremontu uskutečnilo představení finálních parametrů nejvýkonnější verze modernizovaného sedanu Tesla Model S Plaid, u kterého ovšem těsně před touto událostí došlo k navýšení ceny o deset tisíc dolarů. Ta nyní činí 129 990 USD. Tedy v přepočtu přibližně 2,7 milionu korun.

Prohlédnout si ho můžete v naší fotogalerii.

Tento vůz pohánějí tři elektromomotory, které dohromady poskytují výkon 1020 koňských sil. Auto pak zrychluje z nuly na 60 mil v hodině (96 km/hod) za 1,99 sekundy. Maximální rychlost činí 322 kilometrů v hodině.

Tesla Model S Plaid je vybavena vykonapěťovou baterií nejnovější generace, která zajistí dojezd až na 628 kilometrů podle americké normy. Zapracovalo se také na schopnosti rychlého dobíjení. Nyní prý jde za pouhou čtvrthodinu získat dojezd na příštích 300 kilometrů.

Audi představilo další modely elektrických vozů
Audi už má více elektromobilů než Tesla. Nyní přibyly dvě verze Q4 e-tron

Dojezd pomáhá vylepšovat také aerodynamika. Součinitel čelního odporu má prý novinka jen 0,208. Lepší už bude jen Mercedes-Benz EQS s 0,202. A zapracovalo se také na zlepšení bezpečnosti. "Nový Model S Plaid bude bezpečnější než Volvo a rychlejší než jakékoliv Porsche," uvedl při prezentaci Elon Musk.

Ve výbavě vozu může být za příplatek i nový revoluční volant ve tvaru písmene U.