Zdroj: Youtube

Severní smyčka okruhu Nürburgring je mezi nadšenci do aut asi nejznámějším okruhem pro svou náročnost, délku, převýšení, ale také pro možnost vzít svůj automobil a vyrazit si užit vysoké otáčky. Na druhou stranu se sem sjíždějí úplně všichni včetně těch, kteří by měli trénovat na parkovišti mezi kužely a rozhodně nepokoušet štěstí na tak náročném okruhu.

Také proto jsou nehody na „Ringu“ častým jevem, ovšem velmi málokdy se někomu něco stane. Za dlouhé desítky se „Zelené peklo“, lemované pouze stromy a křovinami vyvinulo v mimořádně bezpečný okruh. Naštěstí to většinou odnesou pouze plechy a ego řidiče, což může v některých případech být ztráta věru těžká.

Jedním z nešťastníků, který by před jízdou na okruhu měl trénovat někde v bezpečí a v daleko menších rychlostech, je také řidič třídveřové ibizy na videu, který měl opravdu „z pekla štěstí“.

Zvláštní výbava vozů Bentley vyráběných v roce 2019
Bentley budou příští rok ještě exkluzivnější. Značka totiž slaví 100 let

V 28 vteřin dlouhém videu je ze dvou úhlů vidět Seat Ibiza ve přespříliš rychlém nájezdu do pravotočivé zatáčky. Řidič v panice z přetáčivého smyku, který přesunem hmotnsti doleva skutečn hrozil, respektive byl v zárodku, prudce sešlápnul brzdu a razantně zatočil. Školácká chyba. 

Na videu se zdá, že systém ABS nepracoval tak, jak by měl, nicméně ani ten by nepomohl. Následný náraz do svodidel byl poměrně tvrdý a auto se málem vzneslo. Naštěstí nikdo nebyl zraněn a posádka rychle opustila dráhu. Ovšem všimněte si množství aut, která dorazil vzápětí, a musela prudce brzdit. To je teprve nebezpečná situace, hrozící řetězovou nehodou.

Přestože jízdy pro veřejnost jsou skutečně pro každého, člověk by měl vždy zvážit na co má a podle toho se také na okruhu chovat. Tento řidič toho o chování vozu na limitu přilnavosti věděl opravdu minimum a riskoval zdraví nejen své ajeho kolegy,ale také ostatních účastníků…