Dvě videa od uživatele Instagramu jménem Gregb.23 ukazují přesně ten typ zábavy, který byste si asi na horách a za volantem šestikolového Mercedesu zřejmě představovali. Obří pick-up se totiž nezalekne ani vysokého sněhu a čerstvě napadaným prašanem proplouvá bez starostí.

Aby taky ne s dvakrát přeplňovaným osmiválcem o výkonu 544 koní (400 kW), portálovými nápravami, trojicí uzamykatelných diferenciálů a systémem kontroly tlaku vzduchu v pneumatikách, který umí upouštět či dofukovat pneu jednoduše tlačítkem z kabiny.

Jaguar XJR-15.
Na prodej je unikátní Jaguar XJR-15. Jeden z 53 vyrobených

Kdo by si ovšem myslel, že s takto schopným teréňákem bude doslova nemožné zapadnout, mýlí se. Po několika minutách zábavy a neohroženého projíždění sněhem v lyžařském rezortu Cortina d'Ampezzo v Itálii se i Mercedes dostává do nesnází.

Druhé video již ukazuje šestikolku uvíznutou v závěji, přičemž na pomoc jí přijela místní rolba. Mercedes ale zapadl tak nešikovně, že ani řidič rolby nebyl schopný vůz na laně vytáhnout ze sněhu.

Z dalšího příspěvku na Instagramu se však již dozvídáme, že autu se nakonec povedlo z nesnází dostat. Bohužel samotná záchrana natočená není. Něco nám ale říká, že v tu chvíli už byly zapotřebí i lopaty.