Kuriózní incident se odehrál minulý pátek okolo šesté hodiny ranní v Drobného ulici v Bratislavě. Záběry natočené kolemjdoucím zachycují rozjetý kloubový autobus jedoucí po chodníku mezi sloupy osvětlení a lavičkami, načež za ním dobíhá jeho řidič.

Autobus bez řidiče uvnitř nakonec ujel po chodníku asi dva bloky, přejel křižovatku, přechod a poté naboural do stromu. Bylo štěstím, že v brzkých hodinách se nikdo na chodnících nepohyboval a rozjetý autobus tedy neohrozil na životě žádného chodce.

Podle slovenského deníku SME.sk, který o nehodě informoval, byl řidič teprve v zácviku a při zastavení autobusu na zastávce „nezatáhl“ ruční brzdu. V autobusu nebyli žádní cestující. Důvodem k zastavení vozidla byla přitom porucha na otevírání čtvrtých dveří. Řidič problém nahlásil dispečinku a mezitím si odskočil vykonat potřebu na WC opodál.

Řidič měl vlastně štěstí, že dostal jenom pokutu.
Český řidič pobavil Slovensko. Na dálnici jel 220 km/h a měl skvělé vysvětlení

Když se řidič vracel k nezabrzděnému autobusu, už jej pouze viděl rozjetý na chodníku a snažil se ho doběhnout. Bus po cestě zničil několik laviček, sloupků, poškodil dopravní značení a zeleň okolo. Celková škoda zatím nebyla vyčíslena, ale jenom na autobusu prý půjde v přepočtu asi o 100 tisíc korun.

Řidič v zácviku přiznal svou vinu a policie ho potrestala pouze pokutou v neznámé výši. Měl tedy vlastně štěstí, neboť podobnou nehodu mohla řešit i mnohem vážněji jako všeobecné ohrožení z nedbalosti.