Bílé Ferrari 458 Spider, podle všeho v hodnotě kolem šesti milionů korun, bylo přitom zabaveno majiteli Zahidu Khanovi už minulý rok. Záběry likvidace vozu jsou rovněž už staršího data, nicméně až nyní byly zveřejněny.

Přestože Khan tvrdí, že auto mu bylo zabaveno neprávem a dříve ho koupil v aukci, policie měla podezření, že vůz byl kradený a majitel prý neměl k vozu nutnou dokumentaci ani sjednané povinné ručení.

Ferrari. Za tuto hříšnost by někteří fanoušci nejradši viděli italskou automobilku v plamenech. Italové by protestovali v ulicích a trhali si občanky. Naprostý chaos.
Jak by to vypadalo, kdyby luxusní značky nabízely malé hatchbacky? Možná takhle

Zatímco se Khan snažil u soudu dosvědčit vlastnictví vozu a další důkazy o jeho koupi, policie automobil stihla sešrotovat. Technicky mělo být auto zcela v pořádku.

V Anglii se má jednat o standardní postup se zabavenými vozidly označenými jako „kategorie B“. Tato vozidla jsou díky absenci pojištění, kriminální historii či jiné nemožnosti provozovat je znovu na silnici následně poslány do šrotu.

Mezi zabavenými a následně zničenými vozy se nacházely i pěkné kousky.
VIDEO: Na Filipínách zdemolovali 30 pašovaných vozidel. I zajímavé kousky

Prozatím se neví, na čí straně leží pravda. Podle majitele, ale policie jednala neprávem a vynechala některé postupy vyšetřování, které by prokázaly čistou historii vozu.

Sledovat každopádně šrotový jeřáb, jak s Ferrari hází o zem a muchluje ho železnými drápy, není zrovna snadné. Jak pro majitele, tak pro každého nadšence do rychlých vozů. Auta přece za nic nemůžou…