Bugatti Chiron je v tuto chvíli technickým vrcholem světa rychlých aut, a proto není divu, že pokud se jeden z prvních vyrobených exemplářů objeví na silnici, bude na něj upřen pohled mnoha lidí.

Vlastnictví hypersportu se čtyřikrát přeplňovaným šestnáctiválcem, výkonem 1500 koní (1103 kW), maximální rychlostí 420 km/h a cenovkou v přepočtu okolo 60 milionů korun však může být v takových chvílích lehkou přítěží.

Bugatti Chiron.
Kolik žere Bugatti Chiron? Výsledky testů spotřeby ukázaly zajímavá čísla

Nejde vůbec o ohromné provozní náklady, ty asi majitele tak drahého stroje netrápí, ale spíše o nepříjemnou pozornost lidí, kamkoliv přijedete. Kolemjdoucí si vás navíc fotí, natáčejí, někteří řidiče obdivují, jiní se mu ale třeba i posmívají. Ale hlavně všichni čekají, co s autem vyvedete.

Bugatti Veyron.
Kolik stojí provoz Bugatti Veyron? Z nákladů si sednete na zadek

A jistému řidiči Chironu se "povedlo" právě něco, na co možná velká část přihlížejících čekala. Když se totiž chtěl dostat zřejmě od svého hotelu na hlavní silnici, musel před zraky nespočtu lidí lehce odřít spodní hranu nárazníku, aby se dostal na vyvýšenou úroveň silnice.

Zdroj: G-E SUPERCARS

Takové poškození samozřejmě zamrzí, nestalo se ale nic úplně šokujícího. Přesto se „incident“ krátce poté objevil na internetu, kde byla ihned zmiňovaná astronomická cena vozu společně s tímto poškozením.

Další nepříjemností pro majitele Chironu jsou pak opět lidé. Přesněji ti, kteří se nemají problém bez ostychu o drahé auto opřít či si na něj sednout, jen z důvodu pěkné fotky. Tady platí pravidlo, se kterým budou souhlasit všichni nadšenci do aut: na cizí auta se prostě nesahá. A už vůbec se o ně neopírá. Klidně může jít o vrak za pětistovku, tohle se prostě nedělá.

Zdroj: Youtube

Vlastnictví nejnovějšího zázraku od Bugatti má tedy určitě pár nevýhod, ale ty musí být na druhou masivně kompenzovány nadšením z rychlé jízdy v takto speciálním autě.

Ilustrační foto.
Tohle nám nedělejte. 10 věcí, které spolehlivě naštvou každého nadšence do aut