Nehoda, která se naštěstí obešla bez zranění, se udála 26. září kousek od polského letiště Varšava-Modlin. Řidič autobusu tam po zjevném přehlédnutí signalizace přejezdu a padajících závor zůstal stát zadní částí vozidla na kolejích.

Nejpodivnější ale není ani tak úplná ignorace signalizace a první spuštěné závory, ale řidičovy reakce poté. Jakmile totiž řidič autobusu s celkem 40 pasažéry stihl vjet na přejezd ve chvíli, kdy tam neměl co dělat, teprve pak začala série ještě horších rozhodnutí.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio na Nürburgringu.
Video s rekordem Alfy Romeo Stelvio na "Ringu" vzbudilo podezření. Je to podvod?

Kdyby si řidič svou chybu zavčasu uvědomil, z videa je zřejmé, že by stihl železniční přejezd a druhou padající závoru úplně projet a vozidlo i pasažéry dostat do bezpečí. Místo toho autobusák zastaví před druhou závorou a zůstane stát části vozu na kolejích.

Ani poté si však řidič neuvědomil, do jakého nebezpečí dostal sebe a lidi, za něž je zodpovědný. Nenásleduje tak okamžitá evakuace pasažérů z autobusu nebo pokus o projetí závory, ale zmatené vystoupení řidiče krouticího hlavou, který se následně snaží blížící se vlak upozornit máváním na něj. Ve vlaku je dalších 200 ohrožených lidí.

Neoficiální ilustrace Škody Karoq RS.
Ostrá Škoda Karoq RS má šanci. Mohla by být hybrid

Autobus stál naštěstí pouze malou částí na kolejích a lidé v něm se po uvědomění situace dali ještě před nárazem rychle na útěk. Nikdo z autobusu ani vlaku nakonec nebyl zraněn.

Následkem střetu přitom autobus dokázal vcelku jednoduše strhnout závoru před ním. Řidič by tak závoru dokázal prorazit. Právě tento způsob uníku ze situace radí jak policie, tak výrobci zabezpečovacích zařízení. Závory jsou totiž k případnému projetí uzpůsobeny.

Zdroj: Youtube