Rakousko


V Rakousku musí mít vozidla zapnuta potkávací světla při snížené viditelnosti a v tunelech. Ve výbavě je reflexní vesta povinná pro řidiče, pro spolucestující je doporučená.

Nesmí také chybět výstražný trojúhelník – umisťuje se na silnici minimálně 50 metrů za vozidlem, na dálnici 100 metrů. Povinná je také autolékarnička v originálním obalu, která nesmí být porušena. Hasicí přístroj ve výbavě povinný není.

Slovensko

Na Slovensku je pro všechna motorová vozidla povinné celodenní svícení. Všichni pasažéři, kteří se pohybují na silnici mimo vozidlo musí mít reflexní vestu. Použít musíte také výstražný trojúhelník - při komlikacích na silnici minimálně 50 metrů za vozidlem, na dálnici 100 metrů.

Stejně jako u nás i na Slovensku je povinná ve výbavě vozidla autolékarnička. Do doporučené výbavy pro osobní vozy patří hasicí přístroj. Pro vozidla těžší 3,5 tuny je povinný.

Jak zkontrolovat vozidlo před jízdou, zhlédnete ve videu:

| Video: Youtube

Slovinsko


Ve Slovinsku musí řidiči používat při jízdě celodenní svícení po celý rok. Ve výbavě vozu by měla být i sada náhradních žárovek. Reflexní vestu musí mít všichni pasažéři, kteří při mimořádné situaci vystoupí z vozidla.

Zatímco autolékarnička je ve Slovinsku povinná pouze jen vozidla registrovaná v této zemi, pro řidiče ze zahraničí je doporučená. Výstražný trojúhelník je ve Slovinsku povinný pro všechna motorová vozidla s více než dvěma koly. Auta s přívěsem musí mít trojúhelníky dva.

Maďarsko


V Maďarsku je povinné celodenní svícení pro všechna motorová vozidla. Pozor si dejte na dálková světla, která se nesmí používat v zastavěných oblastech. Nezapomeňte na reflexní vesty, ty jsou povinné pro každého pasažéra ve vozidle. Uloženy musí být v kabině vozu, ne v kufru.

Povinný je také výstražný trojúhelník a autolékarnička pro všechna dvoustopá vozidla. Doporučený je hasicí přístroj.

Chorvatsko

V Chorvatsku je denní svícení povinné pro dvoustopá vozidla v zimním období, přesně od poslední říjnové neděle do poslední březnové neděle. V létě tak za jízdy autem svítit nemusíte. Reflexní vestu musí mít povinně pouze řidič motorového vozidla. Jedním výstražným trojúhelníkem musí být vybavena veškerá motorová vozidla, kromě motocyklů a mopedů.

Dva výstražné trojúhelníku musí mít vozidla s přívěsem. V autě byste měli mít náhradní žárovky, což se netýká aut vybavených LED světlomety nebo xenony. Autolékarnička je v Chorvatsku povinná pro všechna motorová vozidla a hasicí přístroj pouze pro užitková vozidla kategorie N.