Vlevo jeden balonový koš, vpravo druhý pletený obr. Mezi nimi jakási postava natahuje slavnostní stuhu. To je ono. Ten bar vypadá jako balonový koš. On to totiž je balonový koš. Má i lana, kterých se pasažéři při přistání přidržují. Jen v místě, kde obvykle stojí cestující, ční pípa na pivo. „Prohlídka Balon Centra bude za chvíli. Jen se obávám, že dnešní start balonů je kvůli počasí ohrožen,“ ozývá se z mikrofonu hlas šéfa břesteckých balonářů Libora Stani, který má právě ve středu velký den. Po třech letech práce si plní sen otevírá na Břestku Balon Centrum. Místo, kde si dáte dobré jídlo, můžete zde přespat v útulných pokojích, ale především místo, jež se už dávno stalo mekkou všech milovníků balonového létání.

„Jsem moc pyšný, že takový unikát máme zrovna v naší obci. Je to velký přínos nejenom pro milovníky balonového létání, ale také pro obyvatele našeho regionu. Balon Centrum je taková první vlaštovka, která k nám přiláká i turisty,“ slibuje si starosta Břestku Jindřich Krušina. „Jestli je toto vlaštovka, tak to bych chtěl vidět ty větší stavby. Znám balonáře po celé Evropě a můžu zodpovědně říct, že takové místo, jaké se Liborovi Staňovi podařilo vybudovat na Břestku, nikde jinde nemají. Je to evropská špička,“ prohlásil balonářský nestor Aleš Kubíček z Brna. Že tým Balony.eu myslel i na sebemenší detaily je vidět prakticky všude. Při otevření Balon Centra se připíjí šampaňským ze skleniček pyšně nesoucích balonářský znak, povlečení na postelích má vyšité neodmyslitelné logo břesteckých balonářů a celou stavbu zdobí snímky z přeletů, které tým kolem Libora Stani absolvoval na nejrůznějších místech planety.

„Toto je fotka z přeletu Alp. Tenkrát tam úžasně vyšlo počasí,“ popisuje velkoformátový panoramatický snímek vytištěný na plátně dvorní fotograf balonářů Martin Sekanina. Desítky dalších fotek pak visí na stěnách pokojů i restaurace. „Rádi u nás přivítáme nejen zájemce o létání, ale také rodiny, které si k nám budou chtít zajet na odpolední výlet,“ zve k návštěvě marketingová manažerka společnosti Zepelin Věra Nechalová.

Související články

Balony nepustil do vzduchu silný vítr

BalonCentrum v Břestku se dnes slavnostně otevře

Projděte si Balon Centrum s Deníkem jako první