Benefiční akci Hvězdy a móda 2014, která se uskutečnila v sobotu 29. listopadu v Panském dvoře v Kunovicích, tradičně pořádala uherskohradišťská Diakonie Českobratrské církve evangelické na podporu provozu denního stacionáře pro klienty s postižením.

Letošní novinkou byla prezentace slováckých krojů. Celkem šest krojovaných párů převedlo modely z Kunovic, Mařatic, Veselí nad Moravou nebo klasický muzikantský kroj.

„Letos jsme zařadili i tuto speciální sekci, která doplní modely šesti oděvních společností," uvedla ředitelka hradišťské Diakonie Zuzana Hoffmannová. Svatební úbor oblékl i Radovan Jančář, který na přehlídkové molo při této příležitosti vykročil poprvé.

„Když mě oslovili, myslel jsem, že důvodem je, aby další modely o to víc vynikly. Ale mám ze sebe dobrý pocit. Je to charitativní záležitost, takže bych se zapojil i znovu," usmíval se Radovan Jančář.

Obecenstvo se dočkalo také vystoupení zpěvačky Tiny Slezákové či kouzlení moderátora Jiřího Hadaše. Výtěžek vystoupení poputuje na charitativní účely, jeho výše ale zatím není známa.

Výtěžek vystoupení, který činil 17 800 korun, poputuje na charitativní účely.