Na policisty se dnes o půl osmé ráno obrátil čtyřiadvacetiletý stavbyvedoucí firmy, která pracuje na opravě mostu mezi vesnicemi Valašské Příkazy a Poteč. „Oznámil odcizení baterií z přenosného signalizačního zařízení. Majitelem semaforů je firma se sídlem v Praze," uvedla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Podle pracovníků stavební firmy byl semafor ještě předcházející den kolem páté hodiny odpoledne, když končili práci na stavbě, v pořádku.

Zřejmě v noci se však prozatím neznámý darebák prostříhal do dvou ocelových klecí a z každé ukradl akumulátory v celkové hodnotě 10 tisíc korun. Poškozením klecí způsobil další škodu přesahující tisíc korun.

Policisté po zloději pátrají. „V případě dopadení a prokázání viny mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," uvedla Lenka Javorková. Připomněla, že za poslední dva měsíce je to na Hornolidečsku už čtvrtá krádež baterií z přenosných semaforů. Na konci května ukradl neznámý zloděj akumulátor ze semaforů v Lužné a Valašských Příkazech. Do Lužné se poberta vrátil také v noci na 22. července.