Ačkoliv nabízí obyvatelům obou sousedních obcí nejrychlejší vzájemné spojení, dlouhé tři měsíce se po této komunikaci nikdo neprojede. Již v pondělí 25. srpna bude totiž patřit silničářům a jen o pár dní později se pro provoz zcela uzavře. „Pro naše řidiče nebudou samozřejmě zdržení v souvislosti s opravou silnice nijak příjemná, na druhou stranu je ale stav této komunikace opravdu špatný, takže nutnost opravy chápeme a musíme ji nějak vydržet," sdělil svůj názor Josef Sedláček, majitel osobní autodopravy z Ostrožské Lhoty, jehož řidiči jezdí po této silnici prakticky každý den.

Právě v pondělí odstartují stavební dělníci sérii prací, která nese název „Silnice II/495: Uherský Ostroh – Hluk". Letošní první část se bude týkat především úseku mezi Uherským Ostrohem a Ostrožskou Lhotou. „V pondělí 25. srpna začnou na místě nezbytné přípravy, nicméně silnice bude ještě v tyto první dny v normálním provozu," informoval o začátku prací nejvýše postavený muž Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Bronislav Malý. Doprava se v této lokalitě zastaví až o týden později. „Silnice bude uzavřena od 1. září do 30. listopadu. Budou se na ní provádět opravy a v některých úsecích dojde i k jejímu rozšíření," upřesnila bližší informace Simona Pindurová ze společnosti Osfer Morava Uherské Hradiště. Začátek uzavřeného úseku silnice II/495 bude podle ní začínat křižovatkou se silnicí I/55 a bude pokračovat až po křižovatku v Ostrožské Lhotě.

Oprava komunikace mezi Uherským Ostrohem a Ostrožskou Lhotou měla původně začít už v červenci, nicméně zahájení stavby se podle Bronislava Malého odložilo kvůli administrativním průtahům. Jedná se v současnosti o jednu z největších investičních akcí ŘSZK na Slovácku, plánovaná oprava 4 161 metrů dlouhého úseku z Uherského Ostrohu do Ostrožské Lhoty vyjde na 88 milionů. Stavba je rozdělena do dvou etap, tu první v termínu od 1. září do 30. listopadu odstartují pondělní práce, v zimním období se veškeré přechodné dopravní značení odstraní a silnice bude opět průjezdná. Dělníci se na komunikaci vrátí v rámci druhé etapy, která potrvá od 1. března do 30. června 2015, během ní by se měl prozatím opravit zbývající úsek po konec obce Ostrožská Lhota.

Objízdná trasa pro všechna motorová vozidla po zářijovém uzavření komunikace mezi Uherským Ostrohem a Ostrožskou Lhotou povede přes obce Ostrožská Nová Ves, Kunovice, Hluk, Ostrožskou Lhotu a zpět.