Toto jediné vánoční vystoupení oblíbené valašské formace na Moravě a zároveň její poslední v letošním roce se uskuteční ve valašskomeziříčském M-klubu v pátek 26. prosince od 20 hodin.

Muzikanti z Docuku nevystoupí sami. Na štěpánský večer si pozvali několik hostů. „Koncert zahájí Lam trio z Frenštátu pod Radhoštěm, které zahraje vlastní originální úpravy jazzových standardů a evergreenů dvacátých až šedesátých let minulého století," uvedla za pořadatele koncertu mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová. Poté už bude pódium M-klubu patřit hlavním protagonistům večera. Docuku představí průřez repertoárem ze všech tří oficiálních CD a zahraje také novější skladby. To vše za účasti hostů. „Hlavní oporou se stane cimbalista Jarek Lamoš, na trumpetu se připojí Ivo Thurner a u mikrofonu folklorní zpěvačka Marta Santovjáková Gerlíková," vyjmenovala Renata Votrubová.

Speciálním a tentokrát nehudebním dárkem pro návštěvníky večera bude sváteční limitovaná edice piva Skokan, které nechala kapela uvařit jen pro příležitost Svatoštěpánského koncertu.

Vystoupení kapely Docuku a jejích hostů začíná v M-klubu ve Valašském Meziříčí v pátek 26. prosince ve 20 hodin.