„Moc vám všem děkuju. Ta částka je neuvěřitelná," děkoval hlavní organizátor akce a kamarád Karla Rachůnka Jakub Kovář.

Večer s dražbou se letos uskutečnil v reprezentačních prostorách uherskohradišťské Reduty. A tento nápad se ukázal jako skvělý. Nádherně vyladěné prostory, vynikající vystoupení Heleny Zeťové i skvělá práce moderátorské dvojice Zorka Kepková, Míra Hejda naladila všechny na tu správnou notu.

Při samotné dražbě ovšem všechny zastínil Jakub Kovář, který dokázal všem otevřít srdce i peněženky. „Kubo, děláme to se Zorkou řadu let, ale klobouk dolů před tebou," vysekla poklonu svému „kolegovi" moderátorská dvojice známá z televizních obrazovek.

Dražba postupně gradovala a částka se záhy přehoupla přes milion, který byl tajným snem pořadatelů. A to byly na ramínkách na pódiu ještě největší klenoty dražby. „Průměrná cena dražených předmětů se postupně zvedala a začínala oscilovat kolem sta tisíc za kus. Zpestřily je i korunka, šerpa a pozvání na večeři od České Miss Terezy Chlebovské, které se vyšplhaly na pětatřicet tisíc," prozradil Aleš mazúrek z organizačního týmu.

Sál pobavil i originál obrazu „Vemínko", který namaloval herec Leoš Noha alias Áda Větvička ze Slavoje Houslice, jenž se závěrečného večera rovněž zúčastnil.

Před půlnocí pak šlo do tuhého. Na pódiu visel dres Jaromíra Jágra se speciálním věnováním Slovácké benefici, dres a brusle Josefa Vašíčka a hlavně reprezentační dres Karla Rachůnka. V těchto chvílích byli všichni doslova elektrizování a humor šel na chvíli stranou.

O závěrečnou čtyřku se strhl velký boj a výsledné částky vyletěly nad tři sta tisíc. Rachůnkův dres dokonce na rovného půl milionu korun. Při předání těchto vzácných relikvií celý sál povstal. Celková vydražená částka se zastavila na třech milionech a sedmi tisících korunách.

Jakub Kovář v závěru jen těžko zadržoval slzy a tak nejvýstižnějším gestem bylo smeknutí čepice Slavoje Houslice, kterou měl symbolicky po celou dobu na sobě. „Moc vám všem děkuju. Díky, že jste přijeli a dokázali tím, že Karel a kluci byli skutečně velcí lidé. Ta částka je neuvěřitelná. Doufám, že z nás má Karel tam nahoře radost. Tady dole je s námi pořád, " loučil se s tleskajícím sálem nekorunovaný král dne. 

Autor: Petr Kempný