Po skončení páteční aukce, kdy se dražilo až 110 pomalovaných či jinak ztvárněných klapek, se totiž zjistilo, že osm z nich zůstalo bez svých majitelů. Jejich hodnota se po dražbě vyšplhala na 75 tisíc korun.

„Nakonec se nám díky kamerám podařilo majitele šesti filmových klapek dohledat. Nevyzvednuté tedy zůstaly jen dvě, které jsou od včerejška 
k prodeji na našich internetových stránkách," upřesnil včera Zlínskému deníku manažer projektu Minisalon David Skaunic.

„Poprvé tak můžeme zprostředkovat nákup umělecky ztvárněných filmových klapek, které byly součástí kolekce Minisalon 2011 a 2012. Jedná se o díla s názvem Léto autorky Vlasty Švejdové (kolekce 2011) a Pes baskervillský autorky Barbory Bálkové (kolekce 2012)," sdělil Skaunic s tím, že klapky jsou k prodeji za ceny dražební.

Důvodem nepříjemné situace, do které se dražba filmových klapek dostala, mohl být i fakt, že v letošním roce byl zrušen povinný poplatek za dražební číslo. To však Skaunic vyvrátil.

„Něco podobného se nám už v minulosti jednou stalo, 
i když jsme vybírali zálohy. Dneska jsou zkrátka lidi tak sprostí, že se nerozpakují zahodit dražební číslo pod křeslo a klapku si nevyzvednout," dodává.

Letošní dražba umělecky ztvárněných filmových klapek dnes ve Zlíně vynesla kolem 1,3 milionu korun. Akce je tradiční součástí filmového festivalu pro děti a mládež. Nejúspěšnějším autorem byl slovenský výtvarník žijící ve Zlíně Maroš Chury, jehož klapka se vydražila za 120 tisíc korun.

Jako každý rok, i letos putoval výtěžek dražby na podporu projektů studentů filmových škol.