Lidem, kteří s likvidací ploch nesouhlasili, zbyly jen oči pro pláč. A podobně jsou na to vlastně i ti, kteří si mysleli, že jejich „zachráněná" hřiště změní podobu k lepšímu. „Vzhled v podstatě lepší je, nikoliv však účelnější. Původní asfaltovou plochu totiž řemeslníci vyměnili za zámkovou dlažbu. Ta se může po čase začít uvolňovat a dlažba by se mohla začít hýbat. V takovém případě mohou vyčnívající dlaždičky způsobit pád a zranění návštěvníka hřiště. Takový povrch není na běhání vůbec vhodný," domnívá se jeden z obyvatel domu v blízkosti opraveného hřiště, František Prachman.

Předsedkyně Místní komise štěpnice Marie Martykánová snahu o úpravu hřišť ale oceňuje. „Myslím, že se jedná o krok správným směrem, opravená hřiště dostávají velmi vzhlednou podobu. Pokud se ptáte na můj názor na povrch ze zámkové dlažby u jednoho z nich, pak jsem jej viděla a také mě to zaujalo. Proč ale město, jako investor, zvolilo tento povrch, nedokážu posoudit. Je to technická záležitost, kterou vysvětlí zástupci radnice," podotkla Marie Martykánová.

Mluvčí města Jan Pášma podotkl, že při volbě povrchu zástupci radnice vycházeli z návrhu projektanta, ekonomických možností města, a povrchových podmínek opravované plochy. „Původní povrch hřiště byl z asfaltu, ale v podloží byly betonové desky. Pokud by se na tyto betonové desky položil nový asfalt, došlo by v následujících letech opět k jeho rozpraskání. Odstranění betonových desek by bylo finančně neúnosné," vysvětlil Jan Pášma, který dodal, že stávající celková úprava hřiště se zámkovou dlažbou stála 477 tisíc korun. To, kolik by stálo odstranění betonových desek a usazení nového povrchu, nedokázal odhadnout. „Projekt vůbec alternativu odstranění stávající vrstvy betonové konstrukce neřešil, a tudíž ani není možné tyto práce, včetně likvidace suti nacenit, a stanovit tak náklady na její odstranění," vysvětlil Pášma.

Vedení města vyjádřilo nad výsledkem práce na podobě hřiště se zámkovou dlažbou uspokojení. „Jsme rádi, že se podařila nalézt únosná varianta a hřiště je konečně ve stavu, který umožňuje sportovní a herní vyžití dětí na sídlišti. Na dalším hřišti je navržen umělý povrh doplněný po okrajích zámkovou dlažbou," podotkl Pášma, který tak připomněl, že pánovaná oprava se bude týkat druhého ze tří hřišť, jejichž zachování se plánuje.

Původně měly Štěpnice mezi bytovými domy celkem třináct herních ploch. Na jejich údržbu ale město nemá peníze, proto opraví a vybaví jen tři z nich. Ostatní zruší a osází travou. „Úpravy ploch starých hřišť budou probíhat podle možností rozpočtu města. Jedná se dlouhodobý projekt. Proto datum ukončení tohoto záměru neznáme," podotkl starosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský.