Tento samotný fakt není nijak závadný, několik těchto společností je ovšem v likvidaci, což vrhá na fakt, že se Jelínek ocitá v dozorčích radách několika městských společností, velmi temný stín. Nyní kvůli tomu hrozí, že dokonce opustí radu.

„Myslím si, že tohle jsou dost zarážející fakta a je s podivem, že pan Jelínek setrvává na pozici radního a spolupodílí se na Strategii rozvoje statutárního města Zlína do roku 2020. Opravdu si myslíte, že člověk, který má takovou podnikatelskou minulost, může zastávat tak důležitý post v radě?" táže se v anonymním dopise pisatel, který věty adresoval primátorovi Miroslavu Adámkovi i médiím.

„Tyto informace neberu na lehkou váhu, byť jsem se je dozvěděl z anonymního dopisu, kterými se běžně nezabývám. S Vojtěchem Jelínkem jsem hovořil a požádal jsem ho o objasnění, jak je to s jeho soukromým podnikáním, zda po jeho zrušených firmách zůstaly dluhy a v jaké situaci se nachází jeho současné společnosti. Informace od něj chci mít písemně k dispozici do Vánoc," vysvětlil Adámek. Současně zastává názor, že o veřejných financích nesmí rozhodovat nikdo, po kom zůstávají dluhy.

Jelínek prohlásil, že nedopustí, aby problémy v jeho soukromém podnikání přinášely potíže městu a jeho kolegům.

„V pondělí předložím kolegům v radě svou abdikaci. Rozhodnutí nechám na nich. Jsem připraven radu města opustit. Pokud se tak stane, budu mít více času na právní bitvy týkající se mých společností," poznamenal Jelínek, který údajně autora anonymního dopisu zná a setkal se s ním. Tedy respektive s ní. „Měl jsem možnost s ní nedávno spolupracovat, velmi dobře jsem proto poznal její školní styl, řazení faktů a argumentací. A také obrovskou touhu škodit," je si jistý Jelínek, odkud dopis, kvůli kterému možná odejde z rady, pochází.

Firmami, ve kterých Vojtěch Jelínek působil či působí, a které jsou ve finančních problémech, jsou Canabest, Atol, Sportimpex, G.T. Multimedia a Renomix. Podle slov radního v případě Renomixu soud uvalený insolvenční návrh zamítl, v největších problémech se teď ovšem ocitl Canabest.

„Od loňského roku čelíme pokusu nepřátelsky převzít tuto firmu ze strany bývalého zahraničního obchodního partnera. Nezdary s udržením unikátních technologií vyústily v současné problémy, tedy v podání několika trestních oznámení, soudní spory a insolvenci," popisuje Jelínek, který také tvrdí, že firmy nedluží nic státu, zaměstnancům, věřitelům ani dodavatelům.

Zda rada abdikaci přijme a bude muset hledat náhradu za Jelínka, se rozhodne na jejím pondělním zasedání.