S nevšedním zájmem si v doprovodu starosty Modré a duchovního otce Živé vody Miroslava Kováříka prohlédl shora i ode dna největší sladkovodní expoziční nádrž v Evropě. Prošel se jejím osmimetrovým tunelem a sledoval, jak se kolem silnostěnného skla vznášely jako akvabely nejrůznější druhy ryb. „Jsem v Česku poprvé v takovém vodním areálu a o takových rozměrech. Zaujalo mě v něm úplně všechno, ale především to, jak je to zde neskutečně komplexně vymyšlené, domyšlené i realizované," planul nadšením Steve Lichtag. Jedním dechem dodal, že mu hlava nebere to, že se v Modré podařilo uskutečnit tak náročný projekt.

Nejen on, ale i lidé, kteří rádi čtou jeho knihy nebo se rádi podívají na jeho filmy, přibližující místa, kam nemají možnost vkročit, se prošli po dvacáté hodině posledního červnového pátku suchou nohou pod hladinou vodní nádrže o objemu 750 krychlových metrů vody.

Teprve až na botanickou expozici významných moravských biotopů padl soumrak, začal Steve Lichtag, muž milující adrenalin, na mole u koupacího rybníčku vyprávět natěšeným divákům o jeho pouti okolo světa, návštěvě různých oceánů, ale také o tom, jak ten i či onen film točil.

Nepromítal jim na filmovém plátně rozvinutým nad biotopem filmy, které už znají, ale nabídl jim, aby nahlédli do pomyslné natáčecí kuchyně. Vyprávěl jim a na projekčním plátně jim ukázal, jak se hrál kupříkladu s velkou zelenou dravou a hravou murénou, jak se mazlil s obrovskými savci – kapustňáky, vážícími kolem 700 kilogramů, kterým říká prasátka či mořské krávy.

Diváky okouzlil ukázkou z natáčení velkého bílého žraloka, k němuž se dostal bez ochranné klece. „Lidé se mě často ptají, zda jsem měl při natáčení filmů pod mořskou hladinou strach. Já jim odpovídám, že strach nemám, ale snažím se být velice obezřetný. K mořským živočichům cítím velký respekt," přiznal Steve Loveček Lichtag.