V současné době pro něj vybírá nejvhodnější umístění.

Krok meziříčské nemocnice uvítala Jana Barboříková, která z Valašského Meziříčí pochází a nyní žije ve Vsetíně. „Myslím, že nakonec nezáleží na tom, zda bude box v Meziříčí či Vsetíně. Hlavně je dobře, že bude blízko a dostupný," ocenila žena, která již dříve vsetínskou nemocnici za odmítnutí schránky kritizovala. „Nemocnice ve Vsetíně argumentovala špatnou dosažitelností pro zdravotnický personál a tím, že nejsou vhodně uzpůsobeni. Ale spíše mi to připadá, že se jim to nechtělo řešit," myslí si Jana Barboříková.

„Nepřipadá mi, že nemocnice v Meziříčí je na to uzpůsobena nějak výrazně vhodněji. S počátečními investicemi a drobnými úpravami se prostě musí počítat," dodala. Podle lékařů meziříčské nemocnice bude speciální nerezová schránka sloužit v regionu především jako pojistka pro to, aby se odloženým dětem dostalo včas potřebné zdravotní péče. „Na myšlenku, zřídit v našem areálu babybox, nás přivedl fakt, že je vsetínský region posledním ve Zlínském kraji, který speciální schránku pro odložené děti nemá," vysvětlila ředitelka meziříčské nemocnice Petra Šupšáková.

Podle ní nyní hledá vedení nemocnice takové místo v areálu, které ženám zaručí anonymitu a zároveň bude rychle a snadno přístupné pro zdravotnický personál.

Nemocnici Valašské Meziříčí provozuje společnost AGEL, která myšlenku babyboxů dlouhodobě podporuje.

Ve své síti nemocnic má už čtyři, ve kterých byly odloženy celkem čtyři děti. Schránka ve Valašském Meziříčí tak bude „jejím" pátým babyboxem.

Postoj nemocnice ve Vsetíně se prozatím v otázce babyboxů nemění. Podle nové ředitelky zařízení Věry Prouskové, která však jako členka vedení nemocnice byla i u rozhodnutí jej ve Vsetíně neinstalovat, jde o citlivé téma.

„Určitě se mu nebudu vyhýbat. V tuto chvíli nemohu sdělit jiný závěr, než že zatím v naší nemocnici baby box nebude. Rozhodnutí vedení nemocnice je podloženo racionálními stanovisky, nejedná o nechuť či lenost," uvedla před několika dny v rozhovoru pro Valašský deník. Stanovisko vedení nemocnice však podle ní není neměnné. „Kolem instalace a provozu baby boxu jsou však zásadní otázky, na které je potřeba dát jednoznačné odpovědi v souladu s naším právním řádem. Pak lze o jeho instalaci uvažovat," řekla Věra Prousková.

Vyrobení a instalace babyboxu přijde na 300 tisíc korun. Peníze poskytuje Nadační fond pro odložené děti Statim, jehož zakladatelem je právě Ludvík Hess. Potencionální dárci, kteří by měli zájem přispět na zřízení babyboxu ve valašskomeziříčské nemocnici, získají potřebné informace na stránkách www.babybox.cz

První babybox v ČR byl otevřen v roce 2005. Během následujících let se jich podařilo instalovat dalších padesát osm. Celkem už do nich bylo odloženo 95 dětí, posledním chlapec Milan, kterého matka odložila v nemocnici v Teplicích.