Jako první v regionu tradičně otevírá brány vyhřívané koupaliště v Rusavě. Podle tamního starosty Bohumila Škarpicha se dokončují poslední přípravy, bazény už jsou prý na sezonu nachystané.

„Pokud bude příznivé počasí, otevřít bychom mohli jako každým rokem koncem května," potvrdil starosta.

Třicátého května hodlá otevřít také koupaliště v Chropyni. Také tady je voda v bazénu vyhřívaná a lidé si tak mohou užít koupání už za pár dní. Návštěvníci navíc zaplatí za vstupné stejnou cenu jako loni.

„Celodenní vstupenka pro dospělé je za sedmdesát korun, děti od šesti do patnácti let zaplatí padesát," upřesnil Dalibor Kondler, který má správu koupaliště v Chropyni na starost.

Prvního června pak chystá otevřít oblíbené koupaliště Bajda v Kroměříži. Padesát metrů dlouhý bazén, dětský bazén a brouzdaliště budou letos k dispozici za stejné vstupné jako loni, tedy padesát za dospělého a třicet za dětskou vstupenku. Letošní novinkou jsou na plovárně dětské hřiště a cvičební prvky.

„U bufetu jsou nově k dispozici cvičební prvky a pro děti nové hřiště. Před sezonou jsme provedli poslední úpravy povrchů brouzdaliště a brodítek a nyní čistíme bazény. Vstupné zůstává letos stejné," informoval ředitel kroměřížských sportovišť Karel Holík.

Koryčanské koupaliště mohou lidé navštívit ještě před zpřístupněním bazénů. V areálu plovárny totiž začínají tradiční sportovní akce. Už tento víkend se tady uskuteční pétanqueový turnaj.

Během léta se pak návštěvníci mohou těšit na turnaje v beachvolejbale, pétanque a beachtenise, o víkendech pak na dětské diskotéky. Bazény pak zpřístupní v červnu. Letos se mohou na zvýhodněné vstupné těšit žáci základních škol.

„V průběhu června dodáme žákům základních škol do okruhu asi čtyřiceti kilometrů od Koryčan na letošní letní sezónu více jak deset tisíc permanentek na 16 volných vstupů. Hodnota jedné permanentky je zhruba pět set korun," upřesnil tamní provozní František Trubačík.

Inovované venkovní bufety a vyhřívaná voda čekají návštěvníky hulínského koupaliště. Otevřít plánuje tamní provozní Jaroslav Rozsypal v případě příznivého počasí o víkendu 14. června.

„Letošní novinkou budou upravené venkovní bufety a také tepelným čerpadlem vyhřívaná voda v malém bazénu. Cena vstupného zůstává stejná jako loni," upřesnil provozní.

Ve stejný termín hodlá otevřít také plovárna v Morkovicích. Po úpravách bazénu, které tam mimo sezónu provedli, jsou už připraveni na zahájení sezony.

„Z peněz, které jsme dostali od radnice jsme provedli opravu bazénu. Rádi bychom otevřeli kolem patnáctého, aby si bazénu užily i děti ze základní školy z Morkovic," řekl tamní technik Pavel Zápařka.

Po roční odmlce se zprovoznění koupaliště dočkají také lidé v Holešově. V těchto dnech jsou na místě ještě pracovníci a dokončují poslední úpravy.

„Opravy na bazénu ještě nejsou zcela hotovy, předpokládáme ale, že do začátku sezony se stihnout dokončit," řekl ředitel Technických služeb Holešov Miroslav Strnad.

V okolí koupaliště vybudovali také chodník, který vede podél plovárny do zámecké obory. Letos navíc radnice investovala do zaizolování vany bazénu proti úniku vody. Cena za vstupné se nemění ani tady, zaplavat si sem mohou dospělí přijít za padesát a děti za třicet korun.