Prostory na to má dostatečné, protože pozemky na kterých by chtěli stavět, mají výměru třicet pět tisíc metrů čtverečných, které má společnost v dlouhodobém pronájmu s předkupním právem.

Podle ředitele výstaviště Radka Novotného je jejich hlavní činností pořádání výstav.

„Stěžejní je pro nás i nadále pořádání výstav Floria, a to ve třech mutacích: jaro, léto, podzim. Další pravidelné akce, které chceme nadále provozovat jsou jarní Hrajeme si v Kroměříži, potom také Vítání prázdnin a chtěli bychom založit i tradici výstav betlémů," přiblížil Radek Novotný.

Podle něj chtějí, aby výstaviště žilo ruchem. „Kromě hlavních akcí tu chceme také pořádat třeba odborné konference a setkání. V novém areálu bychom pak chtěli nabídnout hlavně zázemí pro rodiny s dětmi. Chtěli bychom tam pódium, halu s různými herními prvky pro děti, které pro nás připravuje firma, která se na to specializuje," prozradil dále ředitel.

Celá stavební akce by měla stát sto dvacet milionů.

„V ideální případě bychom chtěli využít dotace. Ale v současné chvíli ještě nejsou zveřejněny dotační tituly. Tuším, že by nová pravidla a vypsané dotace měly být zveřejněny v polovině příštího roku. Pokud dotaci nezískáme, budeme areál opravovat ze svých prostředků, což se samozřejmě trochu protáhne, protože budeme postupovat po částech," sdělil šéf výstaviště s tím, že při ideálních podmínkách by další část výstaviště mohla být hotová v roce 2015.

V budoucnu by se tak podle něj na výstavišti mohla konat nejrůznější setkání: od letních škol a workshopů přes taneční soutěže nebo sportovní soustředění.

Areál výstaviště také přinese nová pracovní místa.

„Počítáme s tím, že bychom zaměstnávali několik lidí, protože areál potřebuje údržbu plus brigádníky při velkých akcích," podotkl Novotný.

Jak potvrdil mluvčí radnice Pavel Zrna, aktivity výstaviště Floria město Kroměříž velmi vítá a v rámci možností se snaží organizátorům vyjít vstříc. „Je to totiž přesně ten typ trvale dostupných aktivit, které v Kroměříži doposud chyběly a které město potřebuje," zmínil Zrna.

Jedním z aktuálních bodů spolupráce, které je třeba vyřešit, je podle něj pohodlná doprava návštěvníků z vlakového a autobusového nádraží na výstaviště.

„Vedení města už bylo seznámeno se záměry pořadatele využít k tomuto účelu možností městské hromadné dopravy, konkrétní požadavky a návrhy ale zatím projednávány nebyly a budou zřejmě předmětem další oboustranné komunikace," doplnil mluvčí.

Podle něj se představitelé výstaviště snaží o podobnou strategii jako město: totiž, aby tu lidé zůstávali déle než jeden den. „To je i naším záměrem, aby turisté kromě památek navštívili i jiná místa nebo okolí Kroměříže," řekl Zrna.

Změny v bývalých Rybalkových kasárnách si pochvalují i lidé, kteří bydlí v okolí. „Přestěhovali jsme se sem, abychom měli klid a pěkné prostředí kolem sebe, teď je tu sice pořád stavební ruch, ale až to bude dokončené, tak si myslím, že to bude moc pěkné. Navíc teď se bude stavět na opačném konci než máme náš dům, takže nás to příliš rušit nebude," řekla Kroměřížanka, která bydlí v lokalitě, které se říká Pekelce.