Dvacetiletý italský záložník by nemusel být jediným hráčem, který přijde z Janova na Letnou. Kluby by mohly navázat bližší spolupráci

V pondělí večer dorazil z Itálie. Důvod? Ševci potřebují nutně doplnit kádr, hlavně středovou řadu. A právě dvacetiletý defenzivní záložník Janova je zřejmě tím, koho druholigový celek hledal.

„Zatím je tady pouze na testech, už teď ale musím ocenit jeho vysoce profesionální přístup," pochvaloval si kouč Fastavu Martin Pulpit. „Uvidíme, jak to dopadne, rozhodnutí padne brzo."

Známý bouřlivák už týdny volá po posilách. Ty nedostal, a tak se rozhodl jednat. Zavolal známým do Itálie a ti mu doporučili právě Bennatiho. „Své zdroje neprozradím. Ale můžu říct, že mě příjemně překvapil," usmíval se Pulpit.

Do italské Serie A fotbalista zatím nenakoukl, dvakrát se ale dostal v minulé sezoně na lavičku prvního týmu. Na svém kontě má osmadvacet zápasů v juniorské soutěži, ve kterých dal dvě branky.

Tak co je na něm tak výjimečného? Známkou kvality je jistě zájem bohatého Manchesteru City. Anglický klub se v minulosti na štítového záložníka vyptával, ale z Janova přišla jasná odpověď: „Ne, Bennati není na prodej!" A Citizens ostrouhali…

Janov se mladíka nechce zbavit, a svůj talent by tak mohl rozvíjet ve Zlíně. „Zatím se mi jeví velice dobře. Jde vidět, že něco umí," líčil Pulpit. Nadšený byl nejen z tréninku, který absolvoval, ale i z hráčova přístupu.

Fotbal, fotbal, fotbal. Mladého Itala nic jiného nezajímá. „Zatímco čeští hráči se většinou v novém působišti ze všeho nejdřív zajímají o to, kolik dostanou peněz, kde budou bydlet, kolik jim na to hodlá klub přispívat a kdy bývá volno, jej ty věci vůbec nezajímaly," byl Pulpit příjemně překvapený.

Odchovanec Janova se před příjezdem dobře připravil. Na internetu louskal zajímavosti o klubu nebo jeho výsledky. „Vůbec se vyptával na klub jako takový. Svoje osobní věci vůbec neřešil. Jen fotbal. Holt to je Itálie, kde se k profesionálnímu sportu přistupuje úplně jinak," ví Pulpit.

Ve Zlíně by měl zůstat na testech několik dnů. A pokud náročného zlínského trenéra přesvědčí, zůstane. Podle specializovaného portálu Transfermarkt má hodnotu 44 tisíc liber, v přepočtu asi milion a půl korun. Podobnou sumu by ale Zlín platit nemusel.

„Pro klub je tento transfer dostupný. Aktuálně to vypadá, že bychom ho mohli získat do konce podzimní části na hostování," vysvětlil mluvčí Fastavu Robert Štach.

Nemusí to být jediný hráč, který nabere z Janova směr Zlín. Kromě Bennatiho by na Letnou mohlo dorazit v budoucnu několik dalších italských mladíků. „Myslím, že Zlín by mohl navázat s Janovem bližší spolupráci," prozradil Pulpit, který zkouší i další zahraniční jména.

O svou šanci v dresu ševců se bije dvojice fotbalistů z bývalé Jugoslávie – záložníci Josip Sesar z Bosny a Diego Žigulič z Chorvatska.

MARTIN VRBAS