Muž měl tímto způsobem vymáhat dlužné výživné, které mu bývalá žena dlužila na jejich syna, kterého měl ve své péči.

Šlo o částku šest tisíc korun.

Podle slov státního zástupce Petra Matouška měl J.D. po útoku ženě vzít z kabelky dvanáct tisíc korun.

V případě prokázání viny mu hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody.

Důležitý moment do procesu vnesl státní zástupce Matoušek, který navrhl, aby byla důvěryhodnost poškozené prověřena znalci. „V jejích výpovědích jsou značné rozpory," zdůvodnil svůj požadavek žalobce soudu.

Obžalovaný svou vinu u soudu popíral a tvrdil, že je to výmysl jeho bývalé manželky.

„Už to několikrát udělala, kdy vykládala, že jsem ji napadl, ještě v době, kdy jsme byli manželé," tvrdil.

Minimálně v jednom případě musela policie prověřovat trestní oznámení jeho exmanželky pro napadení, neprokázalo se však, že by se zakládalo na pravdě. V tomto případě však mluví proti důkazy.

Jedním z hlavních byly pachové stopy na vlasové části poškozené ženy a sms zprávy, které obžaloba považuje za výhrůžné.

J.D. však tvrdil, že zprávy se týkaly dlužných alimentů na jejich syna a on je tímto způsobem, tedy sms zprávami, po ní vymáhal.

„Pachovky byly podvržené," řekl a poukazoval tak na nedostatečnou práci policie v přípravném řízení.

Jeho současná manželka byla konkrétnější. „Pachovky tam stoprocentně zanesla policie," nechala se slyšet před novináři.

Podle ní je vše výmysl exmanželky.

„Manžel by něco takového v životě neudělal. My jsme spolu jedenáct let a nikdy se něčeho takového nedopustil. Máme pohodové manželství, máme spolu děti a ona to nemůže překousnout. Je to její výmysl, možná je za tím zhrzená láska, možná to dělá ze závisti," doplnila manželka obžalovaného.

U soudu bez přítomnosti obžalovaného vypovídala i bývalá manželka. Tvrdila, že se J.D. stále bojí a má psychické problémy. Jak soudu přiznala, v době napadení byla pod vlivem alkoholu.

„Ano, pila jsem alkohol, měla jsem rozpitý půllitr vodky. Pak jsem si šla lehnout, přítel odjel do práce," začala popisovat událost, kdy mělo dojít k jejímu napadení.

Vypověděla, že později někdo zvonil a ona šla otevřít. Na chodbě prý v tu dobu byla tma.

„Viděla jsem siluetu muže, strčil do mne a řval na mě, že chce peníze. Popotahovali jsme se, on do mě strčil, pak mě chytil za vlasy a vtáhl dovnitř. Pak jsem cítila úder do hlavy,"popsala žena, která se třásla a celé své svědectví proplakala.

Přesto, jak uvedla, není si jistá, kdo útočník byl. „Jedná se o závažnou kauzu, která může významně zasáhnout do života obžalovaného i ostatních lidí," naznačil soudce Radomír Koudela na její výpověď.

„Nevím, jestli to byl on, ale pak mi přišla od něj výhrůžná sms, že to co jsem prožila, budu prožívat každý den," odpověděla na to žena.

Podle ní to byl muž v tmavém oblečení s brýlemi a kudrnatými vlasy, tedy popis jejího bývalého muže.

U soudu včera vypovídali i další svědci, policisté, kteří ohledali místo činu i lékaři chirurgického oddělení, kde ženu ošetřovali. Také soudní znalkyně z oboru zdravotnictví.

Podle nich došlo ke krvácení do mozku zevním poraněním, i když neurčili, jak k němu mohlo dojít. Podle soudní znalkyně si poškozená zranění nezpůsobila sama.

„Ale ani se nebránila. Důvodem mohlo být, že v době útoku byla opilá," vysvětlila soudní znalkyně.

Další hlavní líčení ve věci je naplánováno 15. prosince, kdy promluví další svědci a znalci. Mezi svědky nebude chybět syn obou bývalých manželů.