„Krátce po 10. hodině zavolala na tísňovou linku 112 žena, že postrádá svého přítele, který odešel se svým psem na procházku do lesa, ze které by však měl být již zpátky. Operátorka si vyžádala jeho telefonní číslo a kontaktovala jej. Ten uvedl, že spadl ze stromu v lese v lokalitě Štěrkoviště u Otrokovic, ale neví přesně, kde se nachází a že je zraněný na hlavě," vysvětlil mluvčí krajských hasičů Vít Rušar s tím, že bylo velmi důležité, že měl muž svůj telefon nabitý. Operátor linky 112 tak stále udržoval telefonický kontakt se zraněným a snažil se získat další upřesňující informace.

Rojnice hasičů ze složek z Otrokovic, Kvítkovic, Tlumačova a později i z Napajedel, Kvasic a Bělova postupovala od Štěrkoviště k bělovskému jezu. „Jako první nalezli místo události v lokalitě „Bažantnice" v 11:00 hodin dobrovolní hasiči z Kvítkovic, kteří upřesnili dalším jednotkám polohu zraněného. Na místo je posledních několik desítek metrů vedl štěkot psa, který byl uvázán u stromu u majitele.

Zraněný muž byl při vědomí, které však již občas ztrácel. Byl zaklíněn v kmenech stromů. Hasiči jej okamžitě přikryli kabátem. Vzápětí k muži dorazil i lékař, na jehož pokyn byl muž z kmenů vyproštěn," upřesnil Rušar. Muže následně hasiči, zdravotníci i příslušníci Policie přenesli na nosítkách lesem k cestě k sanitnímu vozu. Cestu lesem museli prosekat příslušníci dobrovolné jednotky hasičů z Kvasic. Muž byl poté transportován do nemocnice.

Vzhledem k mrazivým teplotám byl ke vzletu připraven i vrtulník PČR s termovizí, který byl však po včasném nalezení osoby odvolán. Velké pozitivum na celé záchranné akci mělo neustálé telefonické spojení se zraněným. Hasiči proto doporučují všem, kteří se vydávají na výlety do přírody v jakémkoliv ročním období, aby měli své mobilní telefony vždy nabité a nachystané na zavolání případné pomoci.