Všechny akce si tak vyžádají nejen pozornost a trpělivost řidičů, ale i zlínské policie.

Vizovické Trnkobraní 2014 (22. – 23.8.)

„Již od pátečního poledne se budou v okolí festivalového areálu ve Vizovicích pohybovat desítky policistů z řad pořádkové, dopravní a cizinecké policie, kriminalisté a chybět nebudou ani policejní kynologové a zástupci jízdní policie," přiblížil za krajskou policii mluvčí Petr Jaroš. Podle něj se ve Vizovicích očekává mnohatisícová návštěva lidí z celé republiky. Podle policie s tím souvisí i poměrně vysoká dopravní vytíženost příjezdových komunikací a zvýšený pohyb chodců nejen v okolí areálu, ale i v samotném centru Vizovic. „Policejní hlídky budou nepřetržitě zajišťovat mimo jiné bezpečnost na silnicích, bezpečnost osob a majetku či veřejný pořádek. Cílem opatření bude také prevence před krádežemi ve stanových městečcích a na parkovištích," vyjmenoval krajský policejní mluvčí. Varoval také před zloději, kteří budou chtít využít nepozornosti návštěvníků festivalu. „Je třeba si uvědomit, že ani automobily, ani stany nejsou vhodnými místy pro úschovu peněz či jiných cenností," zdůraznil Jaroš. Policisté podle něj budou také v průběhu, ale i po skončení festivalu aktivně vyhledávat řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. „Řidiči, kteří si před jízdou nebudou zcela jisti tím, že jsou střízliví, mohou využít možnosti orientační dechové zkoušky v budově vizovického obvodního oddělení," poradil policejní mluvčí.

Truck sraz Zlín 2014 (22. – 24.)

Na další ročník srazu profesionálních řidičů kamionů, který se jako již tradičně uskuteční v Březůvkách se těší a chystá velká řada obdivovatelů těchto silných vozů. Neméně pak na jejich spanilou jízdu Zlínem. Kolona těchto vozidel dorazí i do Zlína, a to jak v pátek večer, tak i během soboty. „V pátek od 19:30 hod. si ještě lidé mohou vybrané trucky prohlédnout na ulici Hradské ve Zlíně. O hodinu později pak kolona vyjede na večerní průjezd centrem krajského města po trase: ul. Gahurova, Štefánikova, Osvoboditelů, tř. Tomáše Bati, Vizovická, Obeciny XI, Štefánikova, Osvoboditelů a po Hradské nazpět do Březůvek," seznámil krajský policejní mluvčí Petr Jaroš. Jak také připomněl, sobotní spanilá jízda začíná po jedenácté hodině v Březůvkách, kdy se odtud kamiony vydají přes Kudlov do Zlína. „V samotném Zlíně trucky projedou po trase: ul. Hradská, Osvoboditelů, Štefánikova, Díly VI, tř. Tomáše Bati a po ulici Březnické přes Březnici, Bohuslavice u Zlína a Doubravy se kolona dostane zpět do Březůvek," doplnil mluvčí policie. Podle jeho slov budou obě spanilé jízdy pod dohledem policistů, kteří pojedou na začátku a na konci kolony. Další hlídky budou zajišťovat provoz na křižovatkách. Řidiči proto musí počítat s krátkým zdržením.

Fedo 2014 (23.8.)

Další průvod, tentokrát dechových hudeb se tento víkend uskuteční v centru krajského města. I ten bude mít dopad na dopravní situaci v centru města.

„V devět hodin ráno bude zcela uzavřen úsek na tř. Tomáše Bati od křižovatky s ulicí Díly IV po křižovatku s ulicí Gahurova. Tato uzavírka bude platná až do ukončení průvodu, tedy asi do 11:00 hod. Bezproblémový průběh a řízení provozu zajistí policisté ve spolupráci se strážníky zlínské městské policie," informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.

Krajský policejní mluvčí na závěr vyzval všechny účastníky těchto akcí, aby plně respektovali pokyny a výzvy policistů či pořadatelů.