Nejlepší policisté a zaměstnanci převzali z rukou ředitele krajského ředitelství policie Zlínského kraje Bedřicha Koutného a vedoucího Územního odboru Vsetín Bohdana Varyše ocenění za svoji práci.

V kategorii Tým roku to byli policisté z Obvodního oddělení Valašské Meziříčí, kteří vloni dosahovali pod vedením nadporučíka Ivana Tőzséra velmi dobrých pracovních výsledků.

Náčelníkem roku byl vyhlášen nadporučík Lubomír Adámek. U policie je od roku 1993, z toho čtrnáctým rokem na pozici vedoucího. „Lubomír Adámek svým postojem a přístupem pozvedl činnost dopravního inspektorátu, který se pod jeho vedením stmeluje a stává bezproblémovým," vysvětlila důvody ocenění vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Občanským zaměstnancem roku se stal Milan Roman, který pracuje na skupině autoopravárenství, kde zajišťuje provozuschopnost služebních vozů.

V kategorii Policista roku zvítězil mezi nominovanými nadpraporčík Michal Čablík. K policii nastoupil v roce 1997, a to na obvodní oddělení v Jablůnce, kde pracuje dodnes. Za sedmnáct let prošel všemi úrovněmi přímého výkonu služby až na místo vrchního inspektora na úseku trestního řízení. Na jaře loňského roku včas vypátral pohřešovaného muže, čímž mu pravděpodobně zachránil život.