Čekání na modernizaci je nyní téměř u konce. Rada města totiž jídelnu, ve které za rok připraví téměř 100 tisíc porcí, nechá opravit. A to za více než 18 milionů.

Výměna špatných spotřebičů

„Musí se vybavit hlavně úplně novými spotřebiči, které jsou již několik let nevyhovující. Opravit a vyměnit se ovšem musí také vzduchotechnika či rozvody a podlahy,“ přiblížila náměstkyně primátora Alena Zubalíková s tím, že s pracemi by se mělo začít na začátku prázdnin a skončit by měly ještě před začátkem nového školního roku.

„Musí se to stihnout. Projekt se chystal již vloni, ale bohužel nebyl dostatek peněz. I když není situace s financemi jednoduchá ani teď, uvědomujeme si, že tato jídelna je na tom opravdu špatně a byla jednou z investičních priorit,“ připomenula Zubalíková.

Loni zklamání, letos radost

Strávníci, mezi které patří samozřejmě hlavně děti, ale také pracovníci z okolních firem, se konečně dočkají. A radost panuje pochopitelně také v řadách personálu školy.

„Za sebe i naši vedoucí jídelny musím říct, že jsme velmi rády. Máme jednu z posledních nezrekonstruovaných jídelen a rekonstrukci rozhodně potřebuje,“ nechala se slyšet ředitelka ZŠ Okružní Lenka Honová, která se ovšem také trochu zamračila při pomyšlení, jak dlouho trvalo, než se podařilo rekonstrukci zajistit.

„Byli jsme na to nachystaní již vloni, ale nevyšlo to. Tenkrát nás to zklamalo, ale teď máme samozřejmě radost,“ dodala ředitelka školy, která se dočká také opravy příjezdové rampy a výměny stávajícího nákladního výtahu.

Nejbolestivější místa stála 75 milionů

Podle náměstkyně Aleny Zubalíkové, zodpovědné za oblast školství ve Zlíně, je podobných problematických míst jako v jídelně v ZŠ Okružní několik. Po návštěvě všech škol konstatovala, že v katastrofálním stavu se nachází několik objektů.

„Někde kape voda ze stropů, jinde jde vidět plíseň na stěnách. V některých budovách se nedají ani otevřít okna, protože jsou přibita hřebíky,“ uznává náměstkyně a jedním dechem doplnila, že bohužel není dostatek peněz na opravu všech problematických míst.

„I kdybychom chtěli opravit jen ta opravdu nejbolestivější místa, tak bychom museli sehnat asi 75 milionů. A to v současné době opravdu není možné,“ pokrčila rameny a dodala, že i tak bude město pokračovat v rekonstrukcích škol. Ale bohužel ve velmi omezeném režimu.