Nejdůležitější informace o každé z desítky finalistek vám přináší také Deník. Hlasovat pro dívky, a podpořit je tak v boji o „on-line titul“ můžete na internetových stránkách soutěže www.missacademia.cz.

Výsledky internetového hlasování i hlasování přes SMS budou vyhlášeny na finálovém galavečeru. Na tom porota zvolí i vítězku hlavní kategorie Miss Academia ČR 2012 a dvě vicemiss.

Během dvouhodinového programu se finalistky divákům naživo představí v rozhovoru s porotou, ve volné disciplíně, v promenádě v plavkách a v šatech od umělců z ateliérů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati.

Dívka č. 1 Michala Medzihorská

Michala Medzihorská

Michala je studentkou prvního ročníku magisterského studia na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze, obor andragogika.

„Mezi mé zájmy patří cestování, zdravý životní styl a kultura. Zajímám se o literaturu, film a v poslední době mě oslovilo improvizované divadlo. Mám ráda cyklistiku, in-line bruslení a především lyžování. Ráda totiž zažívám adrenalin. Dalším jeho zdrojem je pro mě poker, který hraju druhým rokem,“ říká o sobě.

Dívka č. 2 Veronika Kozielová

Veronika Kozielová

Veronika se narodila před jednadvaceti lety v Ostravě, kde také studuje Ostravskou univerzitu. K jejím zálibám patří především studium angličtiny a italštiny, fitness či modeling. Velmi ráda cestuje.

„Z navštívených destinací mě naprosto nadchlo Toskánsko a jižní část Francie při pobřeží Azurového moře. Možná i má láska k poznávání nových míst mne přivedla k tomu, že jsem se rozhodla studovat obor geografie a regionální rozvoj,“ představuje se.

Dívka č. 3 Ivana Braslavská

Ivana Braslavská

Perpetuum mobile dobré nálady, tak se prezentuje dvacetiletá rodačka ze severovýchodu Slovenska Ivana. Už třetím rokem studuje na Masarykově univerzitě v Brně.

„Verím, že raz zo mňa bude úspešná diplomatka. Láka ma Francúzsko. Ale rada by som absolvovala aj stáž v Bruseli v niektorej z inštitúcií Európskej únie. Niekedy som snívala, že budem doktorkou, ale nastal radikálny zlom a v súčasnosti sa uberám úplne iným smerom,“ přibližuje.

Dívka č. 4 Eva Harapesová

Eva Harapesová

Eva se narodila ve znamení ohnivého Berana a stejně jako on je prý občas tvrdohlavá, rozhodná, odvážná, společenská a podnikavá.

„Jsem studentkou prvního ročníku Vysoké školy ekonomické oboru cestovní ruch. Jak už mé studium napovídá, v mých žilách koluje cestovatelská krev. Dlouho neposedím na jednom místě,“ přibližuje s tím, že se zajímá také o historii.

Závodně se věnuje latinskoamerickému tanci.

Dívka č. 5 Lucie Klukavá

Lucie Klukavá

Devatenáctiletá Ostravačka Lucie ve svém rodném městě studuje Panevropskou vysokou školu, Právnickou fakultu. „Ráda chodím do kina, poslouchám hudbu, vařím, miluji dobré jídlo a cestování. S oblibou rovněž čtu, trávím čas s rodinou nebo přáteli, mým koníčkem je i sport s mamkou jsme propadly fitboxu a můžeme vřele doporučit,“ radí s úsměvem Lucie.

Je prý přátelská, komunikativní a hlavně normální holka, ovšem i tvrdohlavá.

Dívka č. 6 Veronika Kožíšková

Veronika Kožíšková

Dvacetiletá studentka managementu na Vysoké škole báňské v Ostravě pochází z Palkovic u Frýdku-Místku.

„Patřím mezi puntičkáře, kteří mají nejraději, když je všechno kolem nich tip-ťop,“ prozrazuje na sebe. Občas je podle svých slov až neuvěřitelně líná. Miluje jídlo a věřte nevěřte bytostně nesnáší cvičení. „Ale pozor, je rozdíl mezi cvičením a pohybem! Nedokázala bych se kupříkladu vzdát procházek se svým psem či plavání,“ dodává.

Dívka č. 7 Elizabeth Drobotová

Elizabeth Drobotová

Elizabeth se narodila v červenci 1990 ve vítkovické nemocnici. Byla trochu překvapením, rodiče očekávali kluka. „Postupem času pochopili, že od toho kluka nebudu mít moc daleko. Už od malička jsem měla ráda auta a fotbal, naopak panenky jsem házela z kočárku ven,“ vzpomíná na dětství. Miluje sport, závodně vyzkoušela například krasobruslení, aerobik nebo tenis.

Druhým rokem studuje přírodovědeckou fakultu v Ostravě. Je velmi ambiciózní.

Dívka č. 8 Tereza Jinochová

Tereza Jinochová

„Jednou z mých předností je společenský tanec, kterému se věnuji od svých 5 let. Jsem finalistkou Mistrovství České republiky ve standardních tancích. Byla jsem též organizátorkou krajské taneční soutěže škol a nyní jsem certifikovanou lektorkou zumby,“ představuje se Tereza.

Zajímá se o psychologii a působí jako praktikantka na speciální škole. Studuje Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, učitelství pro 1. stupeň základní školy.

Dívka č. 9 Lucie Zatloukalová

Lucie Zatloukalová

Úplně obyčejná holka, která si jde za svým snem. Taková je dvacetiletá Lucie.

Vyrůstala na vesnici, nyní bydlí v Olomouci, kde také studuje na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého, obor němčina se zaměřením na aplikovanou ekonomii. Dálkově studuje ještě pegagogiku sociální práce.

„Ve svém volném čase se věnuji tancování, a to už od mých tří let. Tancuji disco dance,“ upřesňuje svou největší zálibu Lucie.

Dívka č. 10 Kateřina Vacková

Kateřina Vacková

„Není nic, s čím bych se v životě nepoprala,“ prohlašuje o sobě sympatická Kateřina. Nerada se podle svých slov spoléhá na druhé.

„Mým snem je stát se dobrým lékařem,“ přibližuje studentka medicíny pocházející z Mostu.

Ve svých volných chvílích chodí například na kondiční box.