„Policie případ vyšetřuje, v současné době k tomu nebudeme poskytovat žádné informace. V případě, že to bude možné, uvolníme je," sdělila ve čtvrtek Deníku krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Otřesná událost se stala v úterý 4. října večer v chatové oblasti obce Kašava na Zlínsku. Přivolaným záchranářům se naskytl strašný pohled na bezvládné tělo čtyřletého chlapce, u kterého již lékař musel konstatovat smrt. Vedle chlapce byl jeho těžce zraněný jednatřicetiletý otec.

„Záchranáři jej museli v kritickém stavu transportovat do Fakultní nemocnice Ostrava," sdělil na dotaz Deníku mluvčí krajských zdravotních záchranářů Petr Olšan.

„Pacient je hospitalizován v naší nemocnici. Jeho zdravotní stav je ovšem zcela kritický. Uvidíme, jaký bude vývoj v následujících hodinách," přiblížil ve čtvrtek krátce po poledni stav chlapcova otce mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný.

Podle zdroje blízkého rodině měl muž později odpoledne zemřít. Informaci se však ve čtvrtek večer nepodařilo ověřit.

Kolem chaty, kde mělo ke strašnému činu dojít, je pusto a prázdno. Jsou před ní jen dětské hračky.

„Byli v pohodě, chodívali tudy na chatu, na procházky, vypadalo to, že je vše v pořádku. Stále tomu nemůžeme uvěřit," kroutí nevěřícně hlavou nad šíleným skutkem místní, kteří v blízkosti chatové osady bydlí.

ROZEPŘE A NESHODY

Jak jsme již informovali, motivem měly být neurovnané vztahy mezi mladými partnery. Oba rodiče měli chlapce ve střídavé péči.

V úterý měl hocha otec vrátit matce. Jenže se údajně rozhodl jinak.

O svém záměru měl napsat sms zprávu matce dítěte. Pak měl několika bodnými ranami ubodat čtyřletého bezbranného chlapce. Nakonec se měl pokusit zabít i sebe. Žena po obdržení této zprávy ihned nasedla do auta a vydala se z Otrokovic, kde bydleli, na cestu na chatu v Kašavě, kde otec v tu dobu se synem byl. Bohužel, nestihla už dojet včas.

Čtěte také: V Kašavě údajně došlo 
k vraždě čtyřletého dítěte