Muž zmizel pod hladinou po sedmnácté hodině. „Slyším to od vás poprvé. Je to velmi nepříjemné a smutné. Vůbec jsem netušil, že se v přehradě někdo utopil. Jel jsem kolem zhruba v sedm večer. Viděl jsem hasiče, policisty, čluny. Myslel jsem si ale, že tu mají nějaké cvičení," prozradil Luboš Blažek ze Vsetína, který kolem bývalého hotelu Klenov jel ke známým na chalupu do Růžďky.

Tragická událost otřásla také hrázným přehrady Bystřička Jaroslavem Lamošem. „Je to v každém případě nepříjemné. Nemám k tomu ale co dodat," vyjádřil se hrázný.

Podle něj je koupání v přehradní nádrži na vlastní nebezpečí. Upozorňují na to cedule kolem nádrže. „Navíc místa, kde je nebezpečné plavat, jsou označena bójkami. Tam se nesmí. Tvoří se v těch místech proudy, které jsou člověku nebezpečné," upozornil Lamoš.

Pátrání po muži zaměstnalo několik desítek hasičů a policistů. „Na místě jsme měli profesionální jednotky ze Vsetína a Valašského Meziříčí. Využívali jsme k hledání i dva motorové čluny, jeden nafukovací a teleskopickou tyč s trojzubcovým nástavcem," informoval tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil.

Na pomoc byli povoláni také policejní potápěči z Frýdku-Místku. „Muže našli až po několika hodinách od nahlášení události. Bohužel, pod hladinou a bez známek života," řekl vsetínský preventista Policie České republiky Vladislav Malcharczik.

Přivolaná lékařka již mohla konstatovat jen smrt. „Cizí zavinění na smrti muže kolegové při prvotním ohledání nezjistili. Nařízena byla zdravotní pitva. S ohledem na pozůstalé nebudeme k případu podávat bližší informace," řekl policejní preventista.

„Je důležité nechodit do vody rozpařený. Vhodné není ani plavání po těžkém jídle. Plavat je třeba střízlivý. Lidé by neměli plavat ve volné vodě sami. Vždy alespoň ve dvojici." MUDr. Daniel Bělov, lékař ZZS Vsetín