„Zásadní obrat nastal po revoluci. Podniky totiž začaly rozprodávat chaty, v nichž mohli zaměstnanci trávit dovolené. Navíc se otevřely hranice a lidé začali houfně cestovat do ciziny. No a podbízet se začaly i jiné rekreační areály," vysvětlil starosta obce Zbyněk Fojtíček.

Bystřička má ale pořád co nabídnout. „Lidé, kteří se rozhodnou u nás strávit dovolenou, mohou počítat s velmi kvalitním koupáním. Přehrada byla před pěti lety odbahněná, takže voda v ní je čistá. Kdo se potápí, uvidí i ve třímetrové hloubce čtyři metry daleko," řekl Fojtíček.

Ubytování turistům nabízí kempy, chatové osady, penziony i hostince. Najíst se lidé mohou přímo u přehrady ve třech restauracích, a také v bufetu U Vodníka. Tady si navíc mohou, tak jako před lety, půjčit loď.

Kdo bude na Bystřičce trávit dovolenou na přelomu července a srpna, neměl by si nechat ujít festival Starý dobrý western. Konat se bude od 3. do 4. srpna na dvou scénách. Přijedou i známí country zpěváci, například Tomáš Linka, Věra Martinová, Wabi Daněk, Bob Frídl, Petr Kocman, Honza Vyčítal se skupinou Greenhorns a kapely Cop a Taxmeni

„Každý pátek a sobotu mohou lidé také zajít na promítání do letního kina," připomněl Fojtíček s tím, že okolí přehrady nabízí turistům i sportovní vyžití. Lidé si mohou zahrát tenis, plážový volejbal, projet se na kole po cyklotrasách, nebo jít na procházku a sbírat při tom houby.

Bystřička, to je ale destinace vhodná hlavně pro relaxaci. „Jezdím tam každý rok, strávím tam většinou víkend. Je tam krásná příroda a koupání je taky super," popsal například Luděk Skalka ze Vsetína.

Pravidelným návštěvníkem přehrady je také Miroslav Opršal z Valašského Meziříčí. „Voda je tam čistá, výborně se v ní plave. Mám to tam rád. Na Bystřičku jsem jezdil s rodiči už jako kluk, většinou na dovolenou do podnikové chaty."