„Zaručené" zprávy o zavření lázní se mezi lidmi šíří už několik dní. „Slyšel jsem o tom od kolegů. Nechápu, proč by lázně někdo rušil," kroutil hlavou třeba Jan Kopecký ze Vsetína.
Vadí mu, že město tak přijde o další bazény. „Zavřeli nám koupaliště u průmyslovky, teď se chystají na lázně. Vždyť je to jedno z mála míst určených k zábavě, které ještě můžeme ve městě turistům nabídnout," je přesvědčený Kopecký.
Radní obyvatele Vsetína uklidňují. Nic se prý zavírat nebude. Budova lázní a její personál jen přejdou pod společnost Vsetínská sportovní.
Komunisté nesouhlasí
„Na běžné fungování nebude mít změna žádný vliv. Opatřením ale zajistíme potřebné úspory v provozních nákladech. Například při nákupu energií," rozhání šeptandu místostarosta Petr Kořenek (ČSSD).
Takové rozhodnutí ovšem není po vůli některým opozičním zastupitelům. Třeba Podle zastupitele Zdeňka Vejpustka (KSČM) je Vsetínská sportovní jen velký žrout městských peněz. „Měli by si nejprve vzít na starost koupaliště u průmyslovky a ukázat, co umí. Jsem proti," říká komunista Vejpustek.
Přizvukuje mu také jeho stranický souputník v zastupitelstvu Vlastislav Antolák. „Příspěvková organizace Městské lázně udělala v oblasti hospodaření největší krok dopředu. Předpokládám, že pokud je do společnosti začleníme, dojde u nich k propadu," míní Antolák.
Starostka vysvětluje
S tím ale nesouhlasí starostka Vsetína Iveta Táborská (ODS). „Kdybychom se podívali, kolik bylo potřeba doplácet lázním a kolik Vsetínské sportovní, byl byste překvapen. Vsetínská sportovní úspory našla, lázně ne," vzkazuje starostka.
Společnost Vsetínská sportovní vznikla jako nástroj pro správu městských sportovišť v roce 2009.
V současné době pod ni patří zimní stadion, víceúčelová sportovní hala Na Lapači, venkovní Skate park Na Lapači či fotbalový stadion na Tyršově ulici. Radní chtějí v budoucnu do společnosti začlenit také všechna městská hřiště.