Vsetínští radní se snaží se zástupci Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD ČR) dohodnout na výstavbě sjezdové rampy s kruhovým objezdem. Se zahájením prací počítají na rok 2015.

Kolony aut a autobusů zpomalují dopravu ve špičce prakticky každý den.

„Někteří lidé se sice naučili jezdit objížďkou kolem Penny, směrem na Rokytnici, ale ne každý o ní ví. Navíc, autobusy stejně jezdí běžnou trasou, a tak často můžete vidět, jak tam čekají než se doprava trochu pohne," popsal jeden z místních obyvatel Petr Zbranek.

Na křižovatkách podobného typu jsou podle ředitele silnic Zlínského kraje Bronislava Malého problémy s výjezdem doleva častým jevem. „Stejně tak se to stává i u vícevětvých křižovatek. Řešením by mohl být kruhový objezd. Na druhou stranu ale bude jakékoliv řešení zpomalovat dopravu z ostatních směrů. Lidé stejně nebudou jezdit tak, jak jsou zvyklí," řekl Bronislav Malý.

Právě o kruhovém objezdu jednali před několika dny vsetínští radní se zástupci Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD ČR), pod které úsek patří. „Podařilo se nám je přesvědčit, aby aktualizovali plánovaný projekt na výstavbu rampy tak, aby napojení na výpadovku na Zlín končilo rondelem," uvedla starostka Iveta Táborská.

Za budovou bývalého kulturního zařízení Kotovo navíc chystají radní postavit nový vjezd do sídliště Rokytnice. „Došlo by tak ke zklidnění dopravy v ulici Na Dolansku," vysvětlila starostka.

Rampu a kruhový objezd má zaplatit stát. „Příjezdovou cestu od Rokytenky ale zaplatí město. Zahájení stavebních prací předpokládáme na rok 2015," prozradila mluvčí města Jana Čadová.

V současné době radní pokračují se zástupci ŘSD ČR v diskuzích o tom, co vlastně na místě chtějí postavit. „Bude potřeba zjistit, jestli zde vůbec bude možné rondel umístit. To chceme mít hotovo do konce roku. Zpracováváme také novou projektovou dokumentaci," řekl ředitel zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR Karel Chudárek.