Například obyvatelé Kroměříže se mohou těšit na slavnostní novoroční ohňostroj s doprovodným programem. Vedení radnice se rozhodlo na počest 750. výročí založení města oslavit příchod nového roku netradičně. Už od desíti hodin se dnes na Velkém náměstí bude konat karaoke párty a soutěže pro děti o hodnotné ceny.

„Promítneme také videa z různých akcí a celou akci bude moderovat Petr Kopčil," prozradil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna. Pro nadšence alternativní hudby pak přichystal Hotel a pivovar Černý orel vystoupení pětičlenné kapely D.U.B music.

Další možnost, jak strávit silvestrovskou noc, nabízí kroměřížský Hotel Excellent. V ceně 590 korun je zahrnut uvítací přípitek, menu o třech chodech a možnost ochutnávky vín a sektů, s odbitím půlnoci se bude podávat půlnoční guláš.

Lesní penzion Bunč oslaví Silvestr v duchu Hollywoodu. Příjemný večer v kostýmech okoření vystoupení pěvecké skupiny Los playboys, která zahraje české i světové hity od minulosti až po současnost. Celý večer pak zakončí půlnoční ohňostroj.

Oslavy nového roku v Hulíně má na starosti Kulturní klub ve spolupráci s tamní organizací Jiná kultura. Oslavy však začnou už během odpoledne a obyvatelé se mohou těšit dokonce na dva ohňostroje.

„Jako každý rok máme přichystané promítání v Letním kině, které začíná o půl páté. Slavnostní ohňostroj ve spolupráci města máme naplánovaný už na šestou hodinu, protože v osm večer začíná v sále Kulturního klubu akce s hudebním doprovodem, půlnočním přípitkem a novoročním ohňostrojem," vysvětlil ředitel Kulturního klubu Hulín Libor Pecháček.

Oproti tomu v Holešově oslaví ohňostrojem příchod nového roku až v noci z 1. na 2. ledna. Tamní obyvatelé, kteří silvestrovskou noc budou trávit u známých nebo s rodinou mimo domov, si tak ohňostroj nemusejí nechat ujít.

„V zámecké zahradě ho pořádáme tradičně až prvního ledna. Začátek je naplánovaný na pět hodin a občerstvení bude zajištěno," ujišťuje Jana Slovenčíková z holešovského Městského kulturního střediska .

V menších obcích mohou lidé vyrazit na závěr kalendářního roku spíše za pohodou a klidem. „Měli jsme živý betlém, ale přímo na Silvestra nic nepořádáme. Zaměřujeme se na akce před koncem roku a závěr tak necháváme v poklidu. Je tady spousta chatařů, kteří se vzájemně navštěvují a slaví příchod roku individuálně," řekla Deníku třeba místostarostka Chvalčova Jiřina Hurtová.

Jinak ovšem lidé z kroměřížského regionu preferují podobně jako řada jiných hlavně pobyty na horách.

„Jako každý rok letos pojedeme na chatu v Jeseníkách. Ráno se sbalíme, na cestu si bereme punč a prakticky to slavíme celý den. Na Nový rok jsme všichni nepoužitelní," pousmál se třeba student Aleš Šiška z Kroměříže.

To starší lidé tráví konec roku raději s rodinou u krbu. „Když mi bylo dvacet, tak jsem jezdil na hory, teď mám raději pohodu. Letos si pustíme nějaké filmy, zavzpomínáme na vtipné chvíle a společně si připijeme u krbu," uzavřel čtyřicátník Patrik Frýdl z Kroměříže.