Tým těchto mladých lidí chce dokumentem seznámit lidi s netradičními sporty, motivovat mladou generaci a představit svůj vlastní příběh. Snímek ukáže několik lidských příběhů inspirovaných skutečností.

Úvod bude patřit Petru Neumanovi z Kroměříže. „Sport, který dělám, a moje práce k sobě nejdou moc dohromady, občas se setkávám u veřejnosti s nepochopením. Takže jsem to pojal trochu jinak. Je to hlavně sranda. Příběhy se pak budou prolínat," vysvětlil jednatřicetiletý Neuman.

Věnuje se agresivní jízdě na kolečkových bruslích, pády i úspěchy na inlinech zažívá už šestnáct let.

„Sport se díky tomuto projektu snažím hlavně propagovat a dostat do podvědomí veřejnosti. Styl oblečení a celková vizáž z nás nedělá vandaly. Chtěl bych také, aby si mladí uvědomili, že místo sezení u počítače, se dá čas využít i jiným způsobem," řekl Neuman.

Podle dalšího z aktérů Adama Pekaře se jedná o jedinečný projekt v Česku. Dokumenty takového formátu prý vznikají spíše v zámoří.

„Pro nás to má velký význam. Doufáme, že lidé, kteří se přijdou podívat, pochopí více naše sporty. Když trénujeme, setkáváme se s nepochopením, tohle by jim mohlo přinést vysvětlení," dodal Pekař.

Adamovi je devatenáct let a věnuje se jízdě na kole. Jak říká, na kole spíš tančí. Jeho styl jízdy se přesně nazývá flatland a je v něm mistrem republiky.

„Občas trpí moje přirození, otočky a přelezy přes řidítka se totiž mnohdy nepodaří," usmál se. I po čtyřech a půl letech ho to prý ale stále baví.

U zrodu projektu stál jednadvacetiletý Marek Hořava společně s Jiřím Kašíkem. Po Kašíkovi pak převzal režii Ivan Číhal. Počátky se prý datují asi dva roky zpátky. Původně měl být snímek jen záznamem okamžiků a památkou na úspěšná léta. Dnes má Marek ale jiné plány.

„Pro nás to má obrovský smysl. Chceme vytvořit něco, co spojuje a vystihuje sortu lidí, jako jsme my. Vyčníváme z davu a chceme, aby pro nás lidé měli pochopení. Někoho tím můžeme dokonce motivovat," slibuje si Hořava.

V dokumentu se představí celkem sedm sportů: třikrát jízda na malých kolech, avšak pokaždé v jiném pojetí, agresivní jízda na kolečkových bruslích, box, breakdance a jízda s terénním vozem.

„Každý sport dostane prostor pro ukázku triků a představení aktéra. Doufáme, že se nám podaří projekt dodělat do konce roku," doufá Hořava.

Lidé ho pak mohou zhlédnout v kroměřížském kině Nadsklepí.

„Pokoušíme se dohodnout také se zlínským kinem a plánujeme pak udělat několik zastávek v různých městech. Záleží hlavně na ohlasech lidí," uzavřel Hořava.

Zdroj: Youtube