„Pro příznivce od nás je to jedinečná možnost, jak pohár vidět a udělat si s ním fotografii, protože finálové utkání se odehraje v Praze. Coby pořadatelské město jsme možnost přivézt pohár do Uherského Hradiště velice rádi uvítali," řekl tiskový mluvčí 1. FC Slovácko František Uhříček.

Pohár bude na náměstí vystaven od 16 hodin, návštěvníci se mohou těšit i na soutěž o vstupenky na šampionát, exhibici ve footbagu či autogramiádu Zdeňka Grygery, který tuto trofej v roce 2002 společně s Petrem Čechem, Lukášem Zelenkou, Radoslavem Kováčem a dalšími získal.

„Fanouškům budou k dispozici i záložníci Slovácka Luboš Kalouda a Jiří Valenta, kteří byli součástí úspěšného mládežnického celku U20, který vybojoval titul vicemistrů světa v Kanadě v roce 2007," dodal František Uhříček.

Trophy tour, která začala uplynulou sobotu v Praze na Letné při derby Sparta Slavia, zavítá také do Olomouce, Plzně nebo Otrokovic. V Uherském Hradišti bude pohár k vidění ještě jednou, a to v sobotu 25. dubna od 16.15 na stadionu Miroslava Valenty seniora při utkání Slovácko Liberec.

Pohár pro evropské šampiony do 21 let- váží šest kilogramů a je vysoký šedesát centimetrů
- je vyrobený ze skla, mosazi, niklu a 24karátového zlata
- vytvořili jej umělečtí skláři v proslulých dílnách v italském Muranu nedaleko Benátek
- poprvé ho třímali v rukou hráči Španělska v roce 1998
- Česká republika získala pohár ve Švýcarsku v roce 2002
- originál poháru je v trvalém držení UEFA, která ME ve fotbale do 21 let pořádá. Vítězná asociace získává pro své potřeby o něco menší repliku