Tragická událost zasáhla celou vesnici. „My se tady skoro všichni známe. Smrt naší sousedky, maminky od dvou dětí, neseme velmi těžce. Obrečeli jsme to, jak se říká," svěřila se ve středu Valašskému deníku obyvatelka Stříteže nad Bečvou Hana Kolečková.

Otřesený je také starosta vesnice Martin Beneš. „Do úterka jsme přímo v dědině měli poslední tragickou nehodu se smrtelnými následky asi před deseti lety," podotkl starosta Beneš.

Podle něj se nehoda stala na úseku, který nepatří pro řidiče, zejména ty odjinud, k jednoduchým. „To ale nikoho neomlouvá," poznamenal starosta.

Tragická nehoda se stala v úterý deset minut před pátou hodinou večer. Řidič Golfu jel od silnice I/35 směrem do Stříteže. „Při předjíždění kolony vozidel přehlédl a srazil protijedoucí cyklistku, která byla řádně osvětlená. Žena po střetu s vozidlem zemřela," popsala nehodu krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Dechová zkouška na alkohol i zkouška na drogy byla u řidiče negativní. „Je podezřelý z trestného činu usmrcení z nedbalosti, za který trestní zákon ukládá až šestiletý trest odnětí svobody," doplnila Javorková.

Ve vsetínském okrese je to podle ní letos jedenáctá smrtelná dopravní nehoda. Policejní mluvčí zdůraznila, že řidiči by měli být vůči cyklistům i chodcům maximálně opatrní a obezřetní. Zvlášť v podzimním období, kdy bývá ráno dlouho tma a večer se brzy stmívá. „Viditelnost navíc často snižují mlhy či déšť," doplnila Javorková.

Další smrtelná nehoda na Valašsku Při střetu 
s náklaďákem zemřel mladý řidič