Vítězem soutěže vyhlášené na začátku července je pražská společnost Dynamo design.

„Autoři Libor Jelínek a Jan Šlégr představili nejpropracovanější a nadčasové řešení vizuálního návrhu, které má současnou podobu a zároveň plně respektuje zadání soutěže," okomentoval vítězný návrh Pavel Hubáček z Útvaru městského architekta.

Společnost kromě samotného loga zpracuje také kompletní grafický manuál, který bude zahrnovat také drobné úpravy heraldického znaku a zejména podrobná pravidla používání. Tím by se měla změnit současná nejednotná prezentace loga.

„Každá budova úřadu a města je označena jinou formou, úroveň a styl propagačních materiálů je nejednotný. Plete se užití loga a znaku, používá se s celou řadou typů písma. Každý příspěvková organizace má jiný, mnohdy velmi nekvalitní, vizuální styl," vyjmenoval nedostatky mluvčí radnice Jan Pášma.

Město si tak zejména od grafického manuálu slibuje důstojnější prezentaci města a s vítězem soutěže má s úmyslu začít rozvíjet spolupráci na zkvalitnění vizuální reprezentace. Předmětem soutěže nebyla cena, ta byla stanovena jako pevná již na začátku ve výši čtyři sta tisíc korun. 

Nové logo města Uherské Hradiště.

ANDREA GABRIELOVÁ