Menší mediální přestřelka se odehrála asi před měsícem. Tehdy televize Nova odvysílala reportáž s tvrzením policie, že město možná neoprávněně vybírá od řidičů parkovné, protože načerno umístilo značky týkající se placeného parkování. Vedení radnice takové nařčení odmítlo a společně s policií na případ uvalilo informační embargo s tím, že každá ze stran zahájí detailní vyšetřování.

To bylo prolomeno až v posledních dnech. „Dopravní značení v centru Uherského Brodu již odpovídá zákonem stanoveným normám a pravidlům. Poté, co policisté upozornili pracovníky městského úřadu, že některé značky jsou umístěny v rozporu s platnými normami, byly tyto nedostatky v několika dnech odstraněny," prozradil šéf hradišťské policie Bronislav Šabršula. Dle radnice mělo jít o značky v ulicích Přemysla Otakara II. a Hradišťská.

Prověřování postupu ze strany policie neprokázalo pochybení jeho podřízených při vyjadřování se k případu. „Nezjistili jsme ani neoprávněné zasahování policie do postupu veřejné správy," dodal plukovník Šabršula.

To, jak policie případ prezentovala v médiích, přitom bylo hlavním jablkem sváru. „Prokázat jakékoliv zasahování nebo pochybení je velmi obtížné. Fakt, že se neoprávněné zasahování policie či samosprávy města Uherský Brod do činnosti státní správy nepotvrdilo, je určitě dobrou zprávou pro všechny občany a demokratické principy společnosti vůbec," okomentoval závěry vyšetřování uherskobrodský starosta Patrik Kunčar.

Nyní ještě zbývá posoudit, zda svou práci neodvedli špatně úředníci z uherskobrodského správního odboru, kteří mají na starosti administrativu spojenou s umisťováním dopravního značení do terénu. „Posoudí to nadřízený orgán, jímž je v tomto případě odbor dopravy zlínského krajského úřadu. Pokud se něčí vina prokáže, případný postih zodpovědných osob bude plně v kompetenci tajemníka městského úřadu," doplnil starosta Kunčar.