Podle vsetínské policejní mluvčí Lenky Javorkové se střetl s osobním autem Daewoo jedoucím ke Vsetínu, který řídil třiapadesátiletý muž z Karolinky.

„Řidič osobního vozu vlivem vysoké rychlosti přejel do protisměru. Šofér autobusu strhl řízení vpravo, aby alespoň zabránil přímému čelnímu střetu," popsala Lenka Javorková. Doplnila, že autobus zůstal napůl na vozovce a částečně zasahoval do příkopu. Hrozilo jeho převrácení.

Děti ze Starého Města cestovaly na lyžařský kurz do Ski areálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Podle slov policejní mluvčí přestály na nehodu bez zranění. Na Kyčerku je dopravil náhradní autobus.

Zdravotníci prohlédli řidiče osobního vozu i jeho spolujezdce a také šoféra autobusu. Lehké zranění utrpěl pouze řidič auta. „Dechové zkoušky byly negativní. Škoda způsobená na vozech dosáhla tři sta třiceti tisíc korun," uvedla Lenka Javorková.

Na místě nehody zasahovali také hasiči. Dopravu řídili policisté. Hasiči odpojili akumulátorové baterie v obou dopravních prostředcích a zajistili nahnutý autobus proti samovolnému pohybu.

„K jeho vyproštění jsme na místo povolali automobilní jeřáb profesionálních hasičů z Otrokovic a vozidlo odtahové služby," uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Při vyprošťování vyšlo najevo, že autobus má poškozenou nádrž. K přečerpání paliva tak musel do Nového Hrozenkova vyrazit také technicko – chemický automobil z centrální stanice hasičů ve Zlíně.

„Po přečerpání nafty do připravených nádob a dokončení likvidačních prací kolegové autobus naložili na vůz odtahové služby," uzavřel Libor Netopil.