Bojí se hluku a nepořádku, který podle jejich zkušeností hosté diskoték ve Zlíně velmi často způsobují.

„Chápu, že se v oboru zřejmě někdo rozhodl podnikat, ale jeden klub tady snad stačí, ne? To si chtějí konkurovat vedle sebe? Uprostřed sídliště?" kroutí nechápavě hlavou Libor Hladil z ulice Kvítková, kterému se nelíbí, že vedle stávajícíco podniku Metro vznikne nový The Best Club.

Během noci čekají až 1200 lidí

Ten bude mít podle provozovatele Petra Stoji otevřeno denně, přičemž většinu všedních dní bude fungovat jako bar.

„Ve středu by pak měly být na programu studentské akce zhruba do dvou do rána. Pátky by měly patřit stěžejním tematickým akcím a soboty diskotékám," vysvětluje manažer The Best Clubu s kapacitou asi 200 lidí. Během noci by se v něm a v jeho okolí mohlo podle Stoji ovšem vystřídat až 1200 lidí.

Další z obyvatelek nedalekého bytového domu Silva Černá také ze zpráv o novém klubu nemá radost.

„Nechci samozřejmě nikoho odsuzovat předem, ale moc se mi to nelíbí. Rámusu je tady kvůli jednomu klubu už dost. Snad se to otevřením dalšího neznásobí," doufá žena.

Zvýšenou pozornost bude po otevření The Best Clubu dané lokalitě věnovat městská policie, která do Kvítkové ulice často vyjíždí už kvůli návštěvníkům klubu Metro.

„Lidé z okolních domů si stěžují pochopitelně hlavně na ty, kteří vyjdou z klubu a jsou hluční, jezdí tam kvůli nim několik taxíků za noc a podobně. Jestli tam teď budou podniky dva, dá se asi očekávat, že neklid naroste," říká za zlínské strážníky Pavel Janík.

Dodal, že podle něj rozhodně není příliš vhodné umisťovat podobné provozovny přímo u obytné zástavby.

Otvírají 19. ledna

Zda bude noční život v Kvítkové ulici opravdu opět o něco rušnější, nebo jestli jsou obavy liché, se uvidí zřejmě již po příštím víkendu. Klub uvítá první návštěvníky v sobotu 19. ledna ve 21 hodin.