Náklady dosáhly necelých padesáti tisíc korun. Rožnovská radnice na opravy získala dotaci z Fondu kultury Zlínského kraje ve výši dvaceti tisíc korun.

Historická zvonička patří neodmyslitelně k životu obyvatel rožnovských Tylovic. Stále také plní svoji funkci. I když v menší míře, než tomu bylo v minulosti. „Poledne ani klekání už se na zvonici dávno nezvoní. Také požáry nyní ohlašuje klasická siréna," řekl před nedávnem místní obyvatel Jan Surý.

Památka je celá dřevěná, kromě kovového kříže na stříšce, zvonu a jeho upevnění a kování na dveřích. Dnes se zde zvon rozeznívá jen tehdy, když někdo zemře. Podle způsobu zvonění poznají místní, zda to byl muž, žena či dítě. Zemře-li dítě, oznamuje tuto smutnou zprávu jedno krátké zazvonění a pak dlouhý umíráček. Ten zní i v případě úmrtí ženy, či muže. Rozdíl je v počtu úvodního krátkého zazvonění, u ženy zní dvě a u muže tři.

S opravami historické zvoničky začali v Tylovicích letos na jaře. Zub času se citelně podepsal zejména na šindelové střeše. „Začala zarůstat mechem, objevila se hniloba a do střešního pláště začalo zatékat," přiblížil mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Už vloni nechalo město opravit spodní, nejzchátralejší část střechy. „Letos jsme vyměnili střešní krytinu z ručně štípaného šindele a současně zajistili nátěr všech dřevěných konstrukcí zvoničky," vylíčil Tomáš Gross.

Doplnil, že vedení města postupně obnovuje památky drobné lidové architektury už od roku 2009. Celkem jde o dvaadvacet objektů především sakrálního charakteru.