Valašskomeziříčské infocentrum poskytuje kompletní nabídku informačních služeb pro obyvatele i návštěvníky města a jeho okolí. Jedná se o služby z oblasti kultury, sportu, ubytování, stravování a dopravy. Turistické informační centrum se nachází na zadním nádvoří zámku Žerotínů v Sýpce. Od ledna jej navštívilo na devět tisíc lidí.

Vítězství ve Zlínském kraji si Turistické informační centrum Valašské Meziříčí podle odborníků i návštěvníků zasloužilo. „Od počátku existence centra je naší prioritou profesionální poskytování služeb. Pro celý náš tým je výhra obrovskou poctou a oceněním naší práce. Zároveň ale také výzvou. Děkujeme všem za podporu," říká Kristýna Bajanová z meziříčského informačního centra.

Pracovnice valašskomeziříčské­ho centra se domnívají, že hodnocení, nejenom ze strany vyhlašovatelů soutěže, ale rovněž turistů výrazně ovlivnila skutečnost, že lidé tu mají k dispozici nejen kvalitní servis. „Zájemci si tu mohou půjčit třeba i koloběžku," povídá Bajanová.

Všestranné valašskomeziříčské "íčko"

Svou roli ale hraje také informovanost. „Turistům za vratnou zálohu svěřujeme audioprůvodce, který je zavede na nejzajímavější místa ve městě. Máme pět jazykových mutací. Nabídku dále tvoří spousta propagačních materiálů o městě a jeho okolí," chlubí se Kristýna Bajanová.

Ani tady však nabídka valašskomeziříčské­ho informačního centra nekončí. Návštěvníci města si tu mohou zakoupit také štítky se znakem města na turistickou hůl, pohlednice, různé upomínkové předměty a další suvenýry.

Valašskomeziříčské „íčko" denně navštíví několik desítek lidí. Někteří sem zajdou pro radu. „Byli jsme se zeptat na nejbližší akce ve městě. Internet nemáme. Proto jsme využili infocentrum a jsme spokojeni," pověděla Valašskému deníku Jana Pelikánová z Valašského Meziříčí.

Další návštěvníky města motivuje k návštěvě turistického informačního centra kromě rad i možnost zakoupení věcí na památku. „Z každého místa si vozíme pohlednice. Tady jsme ale měli problém. Nevěděli jsme, kterou si koupit. Všechny jsou krásné," pokrčil rameny, ale s úsměvem, Miroslav Hájek z Českých Budějovic.