Zájemci z řad veřejnosti si mohli prohlédnout zmodernizované prostory a zdarma si nechat zkontrolovat svůj zrak. Lékaři jim například měřili nitrooční tlak či sílu rohovky.

Lidé také využili možnosti promluvit s odborníky o tom, zda je pro ně vhodná laserová operace očí. „Pro návštěvníky jsme připravili též malou anketu. Z vyplněných dotazníků jsme vylosovali výherce slevového balíčku," uvedl vedoucí lékař Valašského očního centra Michal Ziegler.

Balíček má hodnotu téměř pět a půl tisíce korun a zahrnuje analýzu zraku metodou WaveFront, předoperační konzultaci, slevu na operaci a doživotní záruku na kompletní laserový zákrok. „Poukaz je přenosný, výherce jej může darovat. Je platný do konce března," doplnil primář.

Valašské oční centrum bylo slavnostně otevřeno 22. října letošního roku. Je unikátním projektem spolupráce veřejného a soukromého sektoru, konkrétně Vsetínské nemocnice a.s. a společnosti Ziris Oční centrum.

Centrum nabízí zázemí pro nejmodernější operativu refrakčních (dioptrických) očních vad, ale také široké spektrum pojišťovnami plně či částečně hrazených vyšetření a zákroků, včetně operace šedého zákalu s implantací kvalitních nitroočních čoček.

Ve Vsetíně je k dispozici nejmodernější 6D laser, který je považován za nejrychlejší a nejpřesnější laser na odstraňování dioptrických vad. „Vybraný excimer laser patří k naprosté technologické špičce užívané v České republice," zdůraznil Michal Ziegler.

Součástí přístrojového vybavení je také modul presbyMAX, který odstraňuje stařeckou vetchozrakost – nutnost nošení brýlí na čtení. „Tento systém na přístroji Amaris máme jako první v republice," upozornil Michal Ziegler. Doplnil, že ve Vsetíně využilo možnosti odstranění dioptrických vad nejmodernější technologií již jedenáct pacientů.