Ve čtyřech školách, z nichž tři jsou přímo ve Valašském Meziříčí a jedna v malé obci poblíž tohoto města, zloději ukradli peníze.

„Ze školy, která je v rekonstrukci pak odcizili pracovní nářadí. Dále vykradli bar ve Valašském Meziříčí, odkud si odnesli čtyřiatřicet lahví tvrdého alkoholu jako Jack Daniels, Jim Beam a také oplatky. Lup zčásti zkonzumovali, něco prodali a něco rozdali," popsala policejní mluvčí Lenka Javorková aktivity pobertů.

Na přelomu června a července vnikli uvedení zloději do klubovny ve Valašském Meziříčí. Odcizili tu monitor a klávesnici.

„Dalším objektem, do kterého se vloupali, byla firmu. Vzali tu notebook, fotoaparát a vrtací kladivo," dodala Javorková.

Oba muže policejní komisař obvinil ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci.

„Mladšímu muži ze Šternberka, který skončil ve vazební věznici, jelikož se trestné činnosti dopouštěl opakovaně, hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Starší z dvojice je ze Zubří a má v těchto dnech nastoupit do výkonu trestu za předešlou trestnou činnost. Za nově spáchanou trestnou činnost mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody," poznamenala policejní mluvčí.