„Od centra na ulici Pod Nivami za odbočkou do ulice Zátiší, od Vršavy na ulici Partyzánská za odbočkou k ulici Sokolská a na začátku ulice Vršavská začne platit pravidlo pravé ruky a odstraní se všechny značky upravující přednost v jízdě," popisuje mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Radnice hodlá dopravu v lokalitě také zpomalit, proto budou například v ulici Partyzánská umístěny ve směru od Vršavy před prvními obytnými domy zpomalovací polštáře.

„Opakovaně nás o to žádají lidé, kteří na Nivách bydlí. Oprávněnost jejich požadavků nám potvrdil i dopravní průzkum, který jsme si nechali udělat. Jednoznačně ukázal, že tudy řidiči objíždějí dopravní kolony na ulici Sokolská a při průjezdu Nivami velmi často překračují rychlost. A tomu je potřeba zabránit," sdělil náměstek primátora Jiří Kadeřábek, který má na starosti dopravu.

Dopravní omezení v lokalitě by mělo být pro místní pozitivní, protože se očekává také nižší hustota provozu. Ta je podle odboru realizace investičních akcí v současnosti vysoká, což také vyplývá z výsledků dopravního průzkumu.